Skocz do zawartości

Katowickie wyprawy obserw.


Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem już zrobioną dziś panoramę tego miejsca

 

Oczywiście musiałem do celów WWW jak i film nieco pomniejszyć, ale i tak wyszło świetnie. Wersja 50% full można pobrać z adresu

 

http://www.astrocd.pl/forum/panorama_1.jpg (8097x800 pikseli, 800kB, JPEG 50%)

 

Wersje pełną o rozdzielczości 18543x1921, 26MB chyba tylko już na CD jak ktoś będzie chciał, 100% JPEG

 

Całość skłąda się z 14 zdjęć, migawka 1/1000 sek, f/4,7, ISO 100, wykonano: 26 czerwca 2004, 12:47..8

 

W załączniku miniaturka

panorama_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Gratuluję znalezienia wreszcie ciekawego miejsca na Śląsku, a nie mówiłewm że trzeba ruszyć dupsko i szukać jakiejś górki oraz ruszyć się dalej z miasta :roll:

W ten sam sposób ze 20 lat temu namierzyliśmy Lubomir i potem Kudłacze jako wspaniałe miejsce obserwacji podkrakowskich :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie czy kierunek wiatru ma tu znaczenie :?: , w tym sensie że jeżeli naszym miejscem byłby jakiś punkt ,np. koło Trzebini a wiatr wiał by z zachodu to cały smog i inny Śląski pollution zalatywał by na nas, (tak mi się przynajmniej wydaje) to była by w tym miejscu dla nas kapa, czy mam racje ? o ile zrozumieliście o co mi chodzi :wink: :rabbit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dlatego trzeba mieć do dyspozycji kilka miejsc z ciemniejszymiymi różnymi stronami świata aby móc obserwować różne obiekty i uciekać przed dymemem czy smogiem zwiewanym ze Śląska w odpowiednią stronę :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miejsce niezłe ;) Będzie trzeba tam na skale zostawić swoje podpisy :D hyhy jakiś KOPER już się podpisał brakuje KOPCIA jeszcze hyhy :D

Ciekawe jestem jakby tam z Piekar dojechać hm...

No ale fajnie że mamy nowe miejsce i świetnie że Admirał załatwił nasz silos do tych punktów obserwacyjnych :D Musze przyznać że nie spodziewałem się tego wszystkiego i osobiście jestem naprawde mile zaskoczony i ciesze się że moge z Wami w tym wszystkim uczestniczyć i Was poznałem :) :salu:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
wszystko poleci na Kraków

 

a jak na Kraków, to na Janusza :lol:

 

I dlatego jak czuję śląskie koksownie to częto wieję na wyższe i bardziej południwe Kudłacze a wasz smog dalej zasuwa nach Tarnów :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do tematu.

 

Pobawiłem się tochę z moim GPS-em Garmin eMap, aby sprawdzić nasze miejsca obserwacyjne. Ponieważ nie miałem do niego kabelka transferowego postanowiłem go robić, co okazało się bardzo łatwe. Zakup chodź wydawał by się może łatwiejszy, wiązał się z wydatkiem ok. 200 zł !

 

Co najważniejsze zrobiłem go odpaliłem OziExplorera, wgrałem prawie całą mape Polski w skali 1:50000 i na komputerze zespoliłem wszystko w całość. Zgrałem ostatnia trasę i sa piekne mapy, które załączam poniżej, a prezentują dokładne położenie górki w Niegonowicach (na czerwono trasa zanzczona przez GPS) oraz punktów zaznaczonych "Silos" oraz zastępcze miejsce "Równa Góra"

 

[ Add: Pon 28 Cze, 2004 ]

I jeszcze dla Admirała na zachęte Sopotnia

Untitled-2.jpg

 

Untitled-1.jpg

 

sopotnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko poleci na Kraków

 

a jak na Kraków, to na Janusza :lol:

 

I dlatego jak czuję śląskie koksownie to częto wieję na wyższe i bardziej południwe Kudłacze a wasz smog dalej zasuwa nach Tarnów :lol::lol::lol:

 

 

Ja u mnie go nie widziałem :wink: W każym razie gratuluję Kolegom ze Śląska bardzo dobrej organizacji. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he :)

Dzięki Marku za tę Sopotnię i oczywiście zapraszam do sprawdzenia jej poprawności na własne oczy :shock: :)

 

Pozdrawiam

Admiral

 

P.S. Odnośnie tego M/O-29 to na razie czysta formalność, ale jak przyjdzie co do czego, to się może przydać. Pomyślałem więc, że czemu z tych możliwości nie skorzystać. Wkońcu "Silos" nas "połączył" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw fotorelacja z nowego miejsca

 

[ Add: Pon 28 Cze, 2004 ]

...

 

[ Add: Pon 28 Cze, 2004 ]

...

 

[ Add: Pon 28 Cze, 2004 ]

...

 

Ustalone zostały 2 miejsca obserwacyjne odległe od siebie o nieco ponad 150 metrów

 

Pierwsze nieco wyżej:

 

50°25'30"N, 19°04'55", 396 m.n.p.m

 

Drugie gdzie zaparkowaliśmy samochód

 

50°25'25"N, 19°04'54", 383 m.n.p.m

 

Może kiedyś je wykorzystamy. W miejscu tym mamy przepiękny widok, a co najwazniejsze "Równa Góra" oraz "Silos" są na południe, zasłaniając widok na cały okręg katowicki ! Niestety tochę wieje, szczególnie w pierwszym punkcie.

HPIM1411a.jpg

 

HPIM1409a.jpg

 

HPIM1408a.jpg

 

HPIM1407a.jpg

 

HPIM1406a.jpg

 

HPIM1416a.jpg

 

HPIM1415a.jpg

 

HPIM1414a.jpg

 

HPIM1413a.jpg

 

HPIM1412a.jpg

 

HPIM1417a.jpg

 

Untitled-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć chłopaki, jestem z chorzowa i chętnie dołączę do grupy na jakieś obserwacje.

co prawda mam tylko lornetkę ale to i tak więcej niż nic...

zbyt późno znalazłem informacje o waszych wypadach za miasto, ale mam prośbę jak będziecie sie wybierać dajcie znać, ja postaram się śledzić wasze poczynania na forum ale mogę coś przeoczyć...

 

pozdrawiam

 

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.