Skocz do zawartości

Katowickie wyprawy obserw.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Miałabym małą prośbę:) Jeżeli byłby organizowany mały zjazd, to [jeżeli nie byłoby problemu] może pomyslelibyśmy o jakims terminie w czasie ferii? Ponieważ teraz jest etap "studniówek" wiec nie które osóbki mogłyby być nieobecne ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze, że chętni są.

 

Ja będe miał też trochę więcej wolnego czasu, więc postaram się znów coś zorganizować, przy okazji dobrej pogody.

Nowi chętni, którzy nie podali mi jeszcze swoich namiarów (najlepiej GG) proszę o przesłanie wiadomości na numer 1000693 :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy "nowy" własciwie bez sprzetu moze pojechac na doczepke? zeby zobaczyc poogladac moze i zarazic sie jeszcze bardziej, posłuchac bardziej wprawnych obserwatorow. A moze i przy okazji zdecydowac sie w koncu jaki sprzet kupic?

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
czy "nowy" własciwie bez sprzetu moze pojechac na doczepke? zeby zobaczyc poogladac moze i zarazic sie jeszcze bardziej, posłuchac bardziej wprawnych obserwatorow. A moze i przy okazji zdecydowac sie w koncu jaki sprzet kupic?

pozdrawiam

Krzysiek

 

Oczywiście. Każdy nowy jest mile widziamy. Zapraszamy do wpisania się do naszej grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla poszukujacych Silosa:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?download=32

 

Jest tam czarno-biala wersja tej mapki, w moim odczuciu bardziej user-friendly. Sa na niej rowniez zaznaczone inne miejscowki grupy katowickiej. Polecam zagladanie do download. Nie bedziecie Markowi skrzynki zapychac :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Hej Wam,

 

Dlaczego tutaj tak cicho? Może frakcja katowicka podjęłaby się organizacji jakiegoś zimowego wypadu pod gołe niebo? Czekam na propozycje :)

Jestem za. Gdyby znalazlo się miejsce dla mnie u kogoś jadącego z Gliwic, to z chęcia złożę się na paliwo or sth. ;-)

Edytowane przez Dygi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Ponoc szykują nam się teraz mroźne noce w styczniu, a co za tym idzie powietrze będzie sobie grzecznie stało, a to bezpośrednio prowadzi nas do obserwacji planet i dużych powiększeń - zgadza się Ryśku? ;)

 

 

Pozdrawiam kompanie śląskich Braci,

 

Don Mateotti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pogoda ostatnio dopisuje, chociaż mróz daje popalić :D Dzisiaj wystawiam sprzęt, ale niedaleko domu, bo nie chce mi się jechać gdzieś dalej samemu, do tego zimno. Gdyby zebrała się liczniejsza grupa chętnie wybiorę się na obserwacje w jakąś sobotę. W tygodniu brak czasu. Gdybyśmy ustalali miejsce obserwacji trzeba pamiętać o zwałach śniegu co wiąże się z możliwością dojazdu. Mateusz, ostatnio "zaszalałem" z powiększeniem Saturna do 400x i momentami było nieźle :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jezeli nie macie nic przeciwko, to proponuje termin 11.02 (sobota) jako datę wyprawy gdzieś pod niebo (rzecz jasna nie koniecznie musi być wtedy pogoda, więc ewentualnie piątek przed lub niedziela po tej sobocie). W kwestii lokalizacji jest mi wszystko obojętne...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jezeli nie macie nic przeciwko, to proponuje termin 11.02 (sobota) jako datę wyprawy gdzieś pod niebo (rzecz jasna nie koniecznie musi być wtedy pogoda, więc ewentualnie piątek przed lub niedziela po tej sobocie). W kwestii lokalizacji jest mi wszystko obojętne...

Pozdrawiam

Jest już jakaś lista chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 MARCA 2006 zaćmienie Słońca....

 

 

Mam pytanie, chciałbym zoorganizować grupową obserwację. Dla osób które nie były w stanie wyjechać do Turcji. Zależy mi na współpracy z osobami posiadającymi teleskopy, gdyż chciałbym, aby uczniowie mojego liceum mogli zaobserwować to ciekawe zjawisko w tak rozwijający sposób! Zaznaczam, iż uczniowie mojego liceum są kulturalni i ciekawi wiedzy! Planuje przeprowadzenie kilku prelekcji przygotowujących kilku ochotników do tego zdarzenia i ewentualną dyskusję na forum szkoły, aby uczniowie mieli pojęcie na temat Zaćmienia i Obserwacji, a również sprzętu obserwacyjnego. Liceum o którym mówie to 1LO im.Karola Miarki w Żorach. Sądze, iż osoby które są z województwa śląskiego i planują obserwację byłyby w stanie pomóc nam. Przeprowadzałem już kiedyś podobny projekt. Obserwację tranzytu Wenus, który wyszedł nadspodziewanie dobrze. Nauka przez praktykę to chyba najlepszy sposób. Bardzo proszę o jakąkolwek pomoc, pamiętajmy iż w grupie raźniej Smile Za zgłoszenie pomocy dziękuje z całego serca!

 

 

Kontakt : GG 7717037 bądź email: bartosh_16@o2.pl

Pozdrawiam, Bartosz Kapustka.

Edytowane przez Bartosz Kapustka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 MARCA 2006 zaćmienie Słońca....

Mam pytanie, chciałbym zoorganizować grupową obserwację. Dla osób które nie były w stanie wyjechać do Turcji. Zależy mi na współpracy z osobami posiadającymi teleskopy, gdyż chciałbym, aby uczniowie mojego liceum mogli zaobserwować to ciekawe zjawisko w tak rozwijający sposób! Zaznaczam, iż uczniowie mojego liceum są kulturalni i ciekawi wiedzy! Planuje przeprowadzenie kilku prelekcji przygotowujących kilku ochotników do tego zdarzenia i ewentualną dyskusję na forum szkoły, aby uczniowie mieli pojęcie na temat Zaćmienia i Obserwacji, a również sprzętu obserwacyjnego. Liceum o którym mówie to 1LO im.Karola Miarki w Żorach. Sądze, iż osoby które są z województwa śląskiego i planują obserwację byłyby w stanie pomóc nam. Przeprowadzałem już kiedyś podobny projekt. Obserwację tranzytu Wenus, który wyszedł nadspodziewanie dobrze. Nauka przez praktykę to chyba najlepszy sposób. Bardzo proszę o jakąkolwek pomoc, pamiętajmy iż w grupie raźniej Smile Za zgłoszenie pomocy dziękuje z całego serca!

Kontakt : GG 7717037 bądź email: bartosh_16@o2.pl

 

To do Ciebie Marku...

 

Witamy serdecznie na Forum!

Oczywiście pomysł przybliżenia licealistom - z praktycznego punktu widzenia - astronomii jest bardzo trafny, tym bardziej, że w chorzowskim Planetarium już nie jedna taka impreza miała miejsce i ponoć się wszystkie pod kątem organizacyjnym udały. Dla dobra tego przedsięwzięcia jestem gotów użyczyć swoje bino - do oglądania zaćmienia teleskop nie jest jedynym rozwiązaniem ;-)

 

Proponowałbym Ci, abyś zorganizował jednak wypad z Żor do naszego Planetarium, bo pomijając sam fakt obserwacji, również mozliwośc przebywania w wiekszym gronie osób znających się na astro i przysłuchiwanie się ich komentarzom tworzy swoisty klimat takiej imprezy, a przy okazji można się więcej nauczyć.

 

Jeżeli śląska brać astronomiczna zdecyduje się na organizacje, to sam bardzo chętnie się przyłacze i zaprosze parę osób, które już wcześniej pisały się na zaćmienie.

 

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka spraw do poruszenia.

 

1. Wypady na "miasto". Sprawa "Silos'a" jest po prostu w postaci lodu. Zamarznięta całkowice. Przyczyna - amatorskie podejście oraz brak możliwości podjazdu na górkę pod Silosem (nie jest odśnieżana!!!)

 

2. Zaćmienie Słońca. W Turcji pięknie - lecz dość póżno na załatwianie czegoś przez pośrednika. No chyba prywatnie, to co innego.

 

3. Zaćmienie Słońca w Polsce. Planetarium Śląskie będzie gościło zapewne wielu amatorów z własnymi teleskopami. Opis zacmienia z linku (350kB), http://www.astrocd.pl/modules.php?name=Dow...p=getit&lid=263

 

Podsumowując pierwszy wypad jak na razie to Planetarium Sląskie - 29 maraca (środa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.