Skocz do zawartości

Koń i okolice


napoleon

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo się cieszę że pokazałeś to zdjęcie i napisałes o tej otoczce pyłowej. Cały czas wychodziło mi lekko brunatne zabarwienie i w końcu takie zostawiłem. Gratuluje wspaniałej fotki ! :notworthy:

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcie. Połączenie FSQ z STL daje naprawdę super efekty. Wcześniej Maciej trenował ten setup, teraz TY !

Przy okazji inna świeża naprawdę ciekawa interpretacja konika jest dzisiaj na astromarcie w image of the day.

 

Ps. Nie mogę wklejać linków ? Why ?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś zdjęcie w którym na maxa wyciągnięte kolory nie definiują jakości zdjęcia. Czyli jest jak ma być :) albo nawet lepiej :D

 

Rzekłbym nawet, że jest nieco w drugą stronę przegięte. Brakuje nieco kontrastu i jest paskudny gradient między PGR i LDR. Łatwo go usunąć - zrobiłem to sobie (na tym zdjęciu) wczoraj - z ciekawości. To dobry materiał i drobna korekta zrobi go jeszcze atrakcyjniejszym. Jest też ciutkę za jasne. Przestrzeń międzygwiazdowa niech będzie ciemna, nie szara. Rozumiem, że są tam pyły, ale one mogą nieco rozjaśnić mroki przestrzeni, ale nie oświetlać.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzekłbym nawet, że jest nieco w drugą stronę przegięte. Brakuje nieco kontrastu i jest paskudny gradient między PGR i LDR. Łatwo go usunąć - zrobiłem to sobie (na tym zdjęciu) wczoraj - z ciekawości. To dobry materiał i drobna korekta zrobi go jeszcze atrakcyjniejszym. Jest też ciutkę za jasne. Przestrzeń międzygwiazdowa niech będzie ciemna, nie szara. Rozumiem, że są tam pyły, ale one mogą nieco rozjaśnić mroki przestrzeni, ale nie oświetlać.

 

To PGR powinno być równe LDR ? śmiem twierdzić, że nie :) Przecież tam gdzie PGR zaczyna świecić M42 i właśnie to nadaje smaczek zdjęciu najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla M42, to tutaj musiałaby zaświetlić połowę kadru. Rozumiem smaczek pochodzący od M42, ale jest go dość w bezpośrednich okolicach PGR. Nie dam wiary, że M42, będąca przecież w ogóle poza kadrem, zaświetliła klatkę tak, że w LDR jest wręcz czarno.

Zresztą, co tu po próżnicy gadać. Jeśli autor nic przeciwko nie ma, siądę wieczorkiem i wrzucę fotkę po korekcie gradientu.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trzy gwiazdki widoczne w prawym górnym rogu fotki to NGC 1981 i zaświetlenie od jasnej M 42 jest bardzo prawdopodobne. Na załączonym opisie akurat pod numerem 1981 :) Refleks w LDR jest od Alnitaka :)

 

Opis.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, co tu po próżnicy gadać. Jeśli autor nic przeciwko nie ma, siądę wieczorkiem i wrzucę fotkę po korekcie gradientu.

 

Słowo się rzekło - kobyłka u płota.

Modyfikacje, o których myślałem, zajęły dosłownie dwie minuty. Gradient usunięty, kolory nieco podciągnięte, Kosmos jest ciemniejszy. Mi się taka wersja podoba bardziej:

 

LRGB-Kon_II.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło - kobyłka u płota.

Modyfikacje, o których myślałem, zajęły dosłownie dwie minuty. Gradient usunięty, kolory nieco podciągnięte, Kosmos jest ciemniejszy. Mi się taka wersja podoba bardziej:

 

attachicon.gifLRGB-Kon_II.jpg

Bardzo się cieszę, że miałeś ochotę pokazać inną perspektywę zdjęcia, co dwie głowy to nie jedna. Najpiękniejszą częścią astrofotografii jest możliwość ukazywania różnych aspektów fotografowanego obiektu, a jeżeli materiał pozwala to wspaniale, że nad nim popracowałeś, super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre zdjęcie jest. Gdybym miał jakiś mankament wytknąć, to wskazałbym jedynie na uciętą gwiazdę w pobliżu PGR. Przekadrować odrobinę i po sprawie.

Mistrzyni fotografii, od której miałem przyjemność otrzymać kilka rad, mawiała zawsze w taki sposób: "przymruż mocno oczy i popatrz na zdjęcie."

Rzecz w tym, że to co w oczy ma rzucać się najbardziej - czyli Twój obiekt główny - ma być widoczne także przez zmrużone oczy. Jeśli widać w ten sposób coś jeszcze, to znaczy, że w kadrze jest coś, co odciągnie uwagę odbiorcy od głównego obiektu. Ucięta jasna gwiazda jest w tym kadrze takim odciągaczem.

 

Serdecznie pozdrawiam i gratuluję fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie jeden z najczęściej fotografowanych obiektów. Tej zimy dopisała pogoda i oto moja interpretacja tego olbrzymiego gazowo-pyłowego obłoku. Całość zanurzona jest w delikatnym i eterycznym pyle. Zdjęcie L15x7min RGB19x7min.

 

attachicon.gifLRGB-Kon.jpg

 

Magiczna tak fotografia gratuluje i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ostatni akort mojej zabawy z Koniem. Przeglądając stare zdjęcia znalazłem moje pierwsze zdjęcie tej mgławicy w Ha (niestety tylko 10min + FSQ85) + odpowiedni kadr (patrz wyżej) i nie mogłem się oprzeć pokusie ich połączenia:

 

IC434-Horsehead-Nebula_wys-roz_r-50.jpg

 

nie wiem, która wersja bardziej atrakcyjna (?)

kontrast

HaLRGB_r.jpg czy na miękko HLRGB Kon miekko.jpeg

 

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze :).

 

 

Edytowane przez napoleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.