Skocz do zawartości

Coś tam widać - czyli Warszawskie IC443


piotr_a

Rekomendowane odpowiedzi

IC443 - bez opisu, no bo znany i obfotografowany :D

Może kiedyś przyjdzie czas abym pokazał obiekt którego jeszcze nie było na forum.

Wówczas będzie sens opisywać.

 

IC443v4.jpg

 

 

Ha 15x900 2x1200

całkowicie z Warszawy

Atik314+TSAPO65Q

 

 

Jestem ciekawy Waszej opinii na temat obróbki...

Znów zmieniłem workflow :D

 

 

 

 

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz piotr_a tyle hmmmm - to może oznaczać tylko jedno - super fotka , brak słów .... :icon_smile:

 

A pozwolisz że się zapytam .... ty akurat tych gwiazdek nie złapałeś w kadrze... ale właśnie u siebie przerabiam ten sam obiekt , a gdzieś na forum widziałem jakiś link do youtube ... na usuwanie halo ...

możecie tu wrzucić ?!

 

-------------------

Odważyłem się pierwszy postawić plusa ...

 

------------------

dzięki !

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz piotr_a tyle hmmmm - to może oznaczać tylko jedno - super fotka , brak słów .... :icon_smile:

 

A pozwolisz że się zapytam .... ty akurat tych gwiazdek nie złapałeś w kadrze... ale właśnie u siebie przerabiam ten sam obiekt , a gdzieś na forum widziałem jakiś link do youtube ... na usuwanie halo ...

możecie tu wrzucić ?!

 

-------------------

Odważyłem się pierwszy postawić plusa ...

 

------------------

dzięki !

 

Dzięki za słowa pocieszenia, ale obawiam się że Hmm.... oznacza - coś z tą fotografią jest nie tak, tyle że nie mogę doprecyzować co.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze źeby autor był zadowolony :) :) :) zawsze to podkreślam, przede wszystkim sam sobie.....ale...parafrazując pewnego znanego polityka " czy musisz iść tą drogą Brutusie" ?. Nie wiem na czym ten nowy workflow polega, ale jego efekty dla mgławicy są nienajlepsze. Rozmyta struktura, zgubione szczegóły. Podejrzewam ze gdzieś za dużo odszumiłeś Piotrze. A jednocześnie nie pozwoliło Ci to wyciągnąć mgławicy....w ostatniej wersji odcięcie mglawicy od tła ( maska?) jest nienaturalna, tam jest sporo wodoru wokół a ty go wywaliłeś....jednocześnie znacznie powiększyły się gwiazdy sprawiając wrażenie niezbyt starannie ustawionej ostrości - a to akurat jest ok.

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze źeby autor był zadowolony :) :) :) zawsze to podkreślam, przede wszystkim sam sobie.....ale...parafrazując pewnego znanego polityka " czy musisz iść tą drogą Brutusie" ?. Nie wiem na czym ten nowy workflow polega, ale jego efekty dla mgławicy są nienajlepsze. Rozmyta struktura, zgubione szczegóły. Podejrzewam ze gdzieś za dużo odszumiłeś Piotrze. A jednocześnie nie pozwoliło Ci to wyciągnąć mgławicy....w ostatniej wersji odcięcie mglawicy od tła ( maska?) jest nienaturalna, tam jest sporo wodoru wokół a ty go wywaliłeś....jednocześnie znacznie powiększyły się gwiazdy sprawiając wrażenie niezbyt starannie ustawionej ostrości - a to akurat jest ok.

Pozdrawiam

Maciek

Masz rację Maćku.

Ale jestem pomiędzy młotem i kowadłem - wygładzanie zdjęcia vs szum kamery. Szukam złotego środka.

 

Sam widzisz z czym się borykam,

Najgorsze jest to że mała dynamika matrycy nie pozwala mi na uzyskanie dobrej separacji szumu i sygnału.

W szerokim kadrze nie wiele mogę pokazać - bo i kadr mam malutki :D

Wydaje się że najrozsądniejszym rozwiązaniem byłaby wymiana kamery lub zastosowanie teleskopu z większym światłem - na te zmiany nie mogę sobie teraz pozwolić.

 

Mam jeszcze parę pomysłów, w tym użycie jaśniejszego teleskopu (w piwnicy kurzy się SW200/1000)

skala 0,9" to spore wyzwanie przy prowadzeniu, ale detale Ha w mgławicach wodorowych i detale galaktyk również mnie kuszą i myślę że są w moim zasięgu.

Guiding mam opanowany, ostrzenie również - zobaczę co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.