Skocz do zawartości

Po modyfikacji NEQ6 - Beltmod - wyniki


piotr_a

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się pochwalić efektami jakie można uzyskać po modyfikacji NEQ6.

 

 

Wykonane modyfikacje:

 

- Wymieniłem wszystkie łożyska

- Założyłem przekładnie i paski.

 

Testy,

Guider: Atik Titan + TS65Q + OAG

skala 3.63"/pixel

 

Main: Atik 314E + TS65Q

skala 2.28 "/pixel

 

guiding.gif

 

Myślę że mogę odtrąbić sukces!

 

Oczywiście widać że GP nie jest dokładnie ustawiony, ale dajemy radę :D

 

A oto wynik sesji 1800s.

 

test-001HA1800.jpg

 

Czekam na sesję pod dobrym niebem.

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze. Nie mam (jeszcze NEQ6) a i jeszcze nie jestem gotów pisać pracy magisterskiej z Takahashi EM-10. Czekam na niebo, żeby zrobić testy. Mój montaż jest po przejściach i nie wiem jeszcze czy wróci do formy.Pogoda pokaże.

 

A cóż biedactwu się stało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na Maximie i albo źle patrzę, albo nie ma informacji ile błąd prowadzenia w końcu wyszedł. Skala na wykresie w jakich jednostkach jest?

 

skala jest w pixelach

Atik Titan ma pixel 7,4 um

 

RMS (średni błąd prowadzenia) 0,174 i piki największych odchyleń 0,87 pixela dla osi RA

 

dla skali 3.63"/pixel błąd prowadzenia to +- 0,63" a pik największych odchyleń to 3,15"

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości Pana Aleksandra ze sklepu teleskopy.pl, co jakiś czas mam okazję testować różne urządzenia: kamery, teleskopy, akcesoria.

Ostatnio dostałem do testów teleskop Ritchey-Chrétien 150/1350 f/9 firmy GSO.

 

Byłem ciekawy jakości prowadzenia mojego NEQ6 a najdokładniejsze badanie można wykonać tylko wydłużając ogniskową.

 

Tak więc do RC podpiąłem EOS450, a guiding realizowałem poprzez OAG + Atik Titan.

 

Przed przystąpieniem do testów musiałem wykonać kilka czynności.

Najdłużej zeszło się z ustawieniem ostrości na Guiderze.

Ze względu na sporą odległość matrycy w canonie, brakowało mi odległości na mocowaniu pryzmatu w OAGu tak abym mógł wyostrzyć Titana.

Trochę kombinacji ale się udało.

Problemem było również znalezienie odpowiednio mocnej gwiazdki do guidingu - f/9 to strasznie ciemne cholerstwo.

Ostrość ustawiałem na maskę.

 

Jeden z obiektów który rejestrowałem ostatniej nocy to NGC2024 - Mgławica Płomień

poniżej stack 7 klatek po 300s.

 

NGC2024_1.jpg

 

Warunki w Polsce na focenie z taką ogniskową są wyjątkiem tak więc i wczoraj nie dziwiło mnie ze obraz tak bardzo pływa.

Mimo to widzę że temat jest obiecujący.

 

Co do wyników prowadzenia, tutaj też jest dobrze.

Nadal co obrót ślimaka pojawia się pik, ale guiding dobrze sobie poradził co widać na gwiazdkach surowego materiału.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dobrze, wcześniejsze próby z małą ogniskową niewiele mówiły, na niewielkich ogniskowych

taki poziom trackingu trafia się w spokojnie w astrotrackach z funkcją guide (po kilku próbach ustawienia na Polarną).

 

Tutaj z dużego ogniska widać, że mont po modyfikacji będzie miał duże możliwości, gratuluję upgrade i efektów :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.