Skocz do zawartości

Gromada Choinka


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszam protest ! Za mało widać Futerko :D

Masz piękna, kontrastową Choinkę ale Futerko to ledwo, ledwo...a przecież potencjał w materiale jest. Lenisz się Antoni :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam protest ! Za mało widać Futerko :D

Masz piękna, kontrastową Choinkę ale Futerko to ledwo, ledwo...a przecież potencjał w materiale jest. Lenisz się Antoni :D

 

Tak jak mój Dustin bo powoli zima się kończy. Wyleniłem się, poprawiłem, wstawiłem. :D

NGC 2264.jpg

Edytowane przez Antoni
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem wersję HRGB, obrabiałem na spokojnie. Muszę powiedzieć nie było łatwo ponieważ tak jak pisałem wcześniej materiał nie był zbierany w dobrych warunkach ale i tak udało mi się wydobyć co było tylko możliwe. Ocenę pozostawiam ogladającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni, jest jak zwykle bardzo dobrze. Nie mam oczywiście porównania bo podmieniłeś wersję :D. Mój dyskomfort powoduje sztuczny wygląd tej szarej wyspy na środku.. No ale może to subiektywne wrażenie... Gwiazdki perfekcyjne, można stawiać za wzór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni, jest jak zwykle bardzo dobrze. Nie mam oczywiście porównania bo podmieniłeś wersję :D. Mój dyskomfort powoduje sztuczny wygląd tej szarej wyspy na środku.. No ale może to subiektywne wrażenie... Gwiazdki perfekcyjne, można stawiać za wzór!

 

Maciek powiem tak. Osobiście nie bardzo jestem zadowolony z tej fotki a to dlatego że brakuje w niej ostrości ze wzgledu na złe warunki jakie przez te noce panowały, sam pisałeś, że rezygnujesz bo gwiazdy sie rozmywają więc i dużo drobnego detalu się zatraciło, ale z drugiej strony szkoda było sobie darować pogodną noc jak i tak mam ich mało. Może kiedyś powróce do tego obiektu przy dobrym saingu jak nie będę miał co focić. A możesz mi wskazać o jaką wysepkę Ci chodzi?

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uważam źe całość wygląda świetnie. Tylko ta nienaturalnie wyglądająca mgławica..ona tam jest ale bardziej subtelna..taka niebieskawa mgiełka a nie taki szary kleks :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uważam źe całość wygląda świetnie. Tylko ta nienaturalnie wyglądająca mgławica..ona tam jest ale bardziej subtelna..taka niebieskawa mgiełka a nie taki szary kleks :D

 

Coś mnie czarujesz z tym kolorem przecież mam go niebieski a nie szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem jeszcze raz ten materiał szczególnie H alfa musiałem odrzucić 10 klatek najgorszych przez odczytanie FWHM i od nowa brałem sie za składanie i obróbkę. Uffffff... ale miałem sporo pracy. Zrobiłem o wiele lepiej wygląda. Wstawiam osobno aby każdy mógł sobie porównać.

NGC 2264.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.