Skocz do zawartości

M45 i planetoida Ate


Coorx

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny obiekt DS w mojej narazie skromnej kolekcji. Tym razem wycelowałem w Plejady i zupełnie przypadkiem uwieczniłem mała planetoidę Ate (kreseczka w prawym dolnym rogu). Ze 120 zdjęć do dalszej obróbki nadawało się 94, a obróbka wyszła chyba poprawnie. Jak ktoś ma ochotę poprawić zdjęcie to tu jest stack

Dane do zdjęcia: MN190/1000, Canon 1100, 94x60s, ISO 800, DSS, Ps

 

post-24001-0-18548600-1391982368_thumb.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a obróbka wyszła chyba poprawnie.

To miło że napisałeś takie mądre zdanie, to taki zawór bezpieczeństwa :D

Mam pytanie : co było obiektem wybranym jako temat przez Autora - Plejady czy Ate?

Bo jeśli Ate - to pogratulować pokazania ruchu obiektu natomiast jeśli Plejady to hmmm...

1. Wszystkie większe gwiazdy są przesaturowane i wypalone.

2. Mgławice są w miarę dobrze, za dużo przy tych czasach nie wyciągniesz.

3. Histogram jest poprawny ( oczywiście te gwiazdy wyłażą ponad poziom przyzwoitości :) )

4. Kolorystyka jest fajna .

Tyle z rana.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi postaram się poprawić przy następnym zdjęciu. Co do Ate to zdjęcia zrobione 04.02.2014 od 19.15 do 21.41 województwo Świętokrzyskie. Co do tematu to nie chciałem tego rozdzielać na dwa osobne więc napisałem że to Ate żeby nie było pytań a co to za kreska. Na przyszłośc będę rodzielał takie tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście planetoidy to aż się prosi o podanie daty i miejsca wykonania obserwacji :)

 

Data rzecz słuszna ale co do miejsca obserwacji to proszę mieć świadomość, że niezależnie od tego z jakiego miejsca w Polsce robimy zdjęcie, w przypadku "zwykłych" planetoid przesunięcie związane z paralaksą będzie na zdjęciu niezauważalne. No chyba, że chodzi o planetoidy przelatujące mniej niż 0,1 AU od Ziemi, czyli raczej wyjątkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE w rejonie Plejad przebywa od 2 lutego do 11 lutego, można to zobaczyć na mapce zamieszczonej w miesięczniku Astronomia (nr z lutego). :g:

 

 

Sprawdziłem. Zdjęcie robiłem dokładanie 3 lutego.

 

Materiał zbierany w 3h, więc to niemożliwe, aby ta planetoida aż tak bardzo się przesunęła. To nie ATE, ale co w takim razie?

 

Zapewne nie jest to efekt wady optyki, to sprawdziłem i wszystko jest OK.

Edytowane przez Łukasz K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.