Skocz do zawartości

Saturn 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się nadal męczę i chyba odpuszczam. Jest za nisko i do wyniku Riklaunima nawet zbliżyć się nie da z moimi umiejętnościami i moim setupem. Miejscówka chyba ma też znaczenie.

Najlepszy z wczoraj:

 

Ogniskowa 2750, f/15, ASI 120 MC. 3000/8000 avi 25 fps.

 

 

10_05_2014.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się , tylko trzeba trafić na lepszy seeing , ja na taki trafiłem i mam fajny materiał własnie go obrabiam.

Robiłem to RC8" z dużym przesłonięciem LG odpowiadajacym mniej więcej twojemu sprzętowi więc sia da tylko ten seeing.

 

Inna sprawa że kolorowe kamery już na starcie zmiękczaja nagrywany materiał a ja uzywam kamery b/w która po mimo tych samych warunków potrafi pokazać finalny efekt duzo lepiej.

Trzeba się męczyć z filtrami ale jednak warto.

 

ps. wczoraj seeing w Wesołej był słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niewiele czasu gdy Saturn wyłania się zza drzew a za chwilę chowa za latarnię i kolejne drzewa , a do tego to niskie położenie , a co dopiero mówić o seeingu ?

 

Tym niemniej ustrzeliłem ostatnio takiego , wersja normalna i drizle 3x.

 

RC8" GSO , Barlow 2x , Lumenera b/w.

Saturn.jpg

SATURN DRIZLE 3X.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś..pewnie mało odkrywcze.. w obróbce DS stosuje się w zasadzie zbliżone algorytmy i narzędzia do uzyskania podobnych efektów na podobnych obiektach. W planetarnym astrofoto co planeta to różny workflow, ale też różne narzędzia. Inaczej Mars, inaczej Jowisz a jeszcze inaczej Saturn.

Cały czas się uczę. Po lewej poprzedni najlepszy efekt ( sądziłem że lepiej się nie da) po prawej dzisiejszy... no comments :D

 

Dwa.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś..pewnie mało odkrywcze.. w obróbce DS stosuje się w zasadzie zbliżone algorytmy i narzędzia do uzyskania podobnych efektów na podobnych obiektach. W planetarnym astrofoto co planeta to różny workflow, ale też różne narzędzia. Inaczej Mars, inaczej Jowisz a jeszcze inaczej Saturn.

Cały czas się uczę. Po lewej poprzedni najlepszy efekt ( sądziłem że lepiej się nie da) po prawej dzisiejszy... no comments :D

 

attachicon.gifDwa.jpg

 

 

 

Dlatego każde zdjęcie obrabiam osobno w astra image algroytmem Lucy-Richardson eksperymentując za każdym razem na nowo z ustawieniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale za jakąś chwilkę. Nie wiem tylko czy starczy mi cierpliwości bo Dropbox napisał 12 godzin upload :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.