Skocz do zawartości

Saturn 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Na coś takiego się natknąłem na czesko-słowackim forum. Ognisko 14000 mm; jak pisze, seeing doskonały! Autor: Vlastimil Musil.

 

1269600208.jpg

 

http://astrofotky.cz/gallery.php?show=./~Vlasta/1269600208.jpg

 

Kamikadze jesteś czy co? ;) Nie wiesz że na tym forum jest zakaz używania do planet ogniskowych powyżej 10 000mm? :mr.green;

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wyciągnąłeś materiał z tego avika.

 

Rozdzielczość - większe lustro robi swoje , sprawdzałem wielokkrotnie.

Niby ten sam seeing a większe lustro pokazuje super seeing ? !

Wniosek - warto mieć większe lustro nawet w Polsce bo przy średnim seeingu pokaż nieźle a przy dobrym masakra - w stosunku do mniejszych średnic luster,- ot co.

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z dzisiejszej nocki. Z ogniskowej 5875 mm wychodzi bardzo jasne tło, co wynika z konieczności ustawiania wysokiego gain (120). Nie potrafię zrobić czarne, bez utraty krawędzi Saturna. Dałem sobie z tym spokój, a pędzlować mi się nie chce. Ten duży Saturn to 200% tego obok. Mały z ogniskowej 2350 mm. Sporo księżyców też się złapało. Warunki były bardzo dobre, jak na tą część nieba. Przez okular, z pow. 400x, też widziałem bardzo dużo: kolory, księżyce, pierścień i bardzo dobrze widoczna przerwa C. (czerń). Nagrałem 40 avi, więc animacja też powinna być.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

Saturn_20140506_013002_Rvc.jpg

Saturn_20140506_020127.jpg

Saturn_20140506_020317_R.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenon, piękny Saturn!

 

Tu moja animacja. Nie ukrywam, że jestem zadowolony z efektu. Złapały się pewne "szczególiki", ale niech Każdy sam je odkryje ;).

Klatki to stacki, w których poprawiłem tylko jasność i kontrast.

 

Saturn z dzisiejszej nocy. 40 klatek. Czas nagrania 45 min. 100% i 200%.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, XnView, PhotoScape.

 

f399c513-42c6-48f6-b18f-ca0583a70637.gif

 

4678647b-94af-4bbf-a814-66254eac2022.gif

 

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Złapały się pewne "szczególiki", ale niech Każdy sam je odkryje ;).

Dwa !? :uhm: razy Encke division (kropki żólte) i nowe nie odkryte jeszcze załamanie w pierścieniach (kropki czerwone ) :D jak mi poszło?

 

SAT00.jpg

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy, niestety niezupełnie udany Saturn. Na ogniskowej 5400 z kilku avików wybrałem jeden W MIARĘ ostry po AS!.

Jak zdecydowałem się na zmniejszenie ogniskowej to wlazły chmury i po zabawie.

MAK 182/5400, ASI 120 MC, 2500/8000 avi, 20 fps.

Zdziwiły mnie konieczne ustawienia dla uzyskania histogramu na jakim-takim poziomie. 20 fps i gain na maksa! To się nie może udać :(

 

Saturn8_05_2014.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.