Skocz do zawartości

Hyperstar do SCT - za i przeciw


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałby poznać Wasze opinie na temat Hyperstar-ów do teleskopów SCT. Nie jest to tania "zabawka" dlatego przed jakąkolwiek decyzją wole wybadać teren. Z teorii wygląda to bardzo dobrze. W moim przypadku (mam SCT 9.25) po zastosowaniu go robi się 540mm ze światłem f2.3,co przy 235mm apertury robi się prawdziwy zasysacz fotonów. Koszt tego ustrojstwa jest jednak trochę duży i studzi mój zapał,bo nie jestem do końca przekonany,że to co wygląda dobrze na papierze,równie dobrze sprawdzi się w teorii.

 

Uważam,że w naszych warunkach pogodowych pozwoliło by to na wykorzystanie każdej sytuacji,gdzie czasami po dwóch godzinach pakuję się z powrotem i nic nie mam. Tutaj można skrócić znacząco czas naświetlania,co również wpływa korzystnie na ilość klatek.

 

Jeżeli chodzi o rynek wtórny- czasami pojawiają się,choć bardzo rzadko na Astro Buy &Sell,ale przeważnie do 8". I tu rodzi się kolejne pytanie- nie pojawiają się bo są tak dobre,że nikt ich nie chce sprzedać,czy dlatego,że nikt z nich nie korzysta?

 

i parę linków

 

http://www.green-witch.com/acatalog/Hyperstar.html

 

https://starizona.com/acb/HyperStar-3-Lens---925-Celestron-P3206C773.aspx

 

 

Edytowane przez patrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem o tym z Baaderem do C14 ...mam również kamerę spełniającą te wymogi -celestronFX-... ale jakoś efekty fotografii mnie nie przekonują ! , To że będziesz łapał fotony jak szalony , to fakt , ale i ta rejestracja pozostawia wiele do życzenia !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego fajnie nadają się nowe Atiki lub QHY8,ale Canonem też ludzie focą.

 

Popatrzcie na to,dla mnie masakra. SCT 14" z hyperstarem i Canonem 25x2min. Link do zdjęcia-http://www.flickr.com/photos/neutronman/8297814480/in/faves-56955748@N03/

 

8297814480_78f5d1e206_h.jpg

 

 

Edytowane przez patrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz DOBRE CIEMNE NIEBO - to spoko - inaczej zassiesz muł z dna i zaświetlenie !

poza tym nie zapominajmy też jaka jest strefa dla dobrego ustawienia ostrości przy tak jasnym zestawie !

ostrość ustawiasz o ile mnie pamięć nie myli śmisznym wyciągiem wkręcanym/montowanym z przodu

małe kamery spoko - wszystkie wymysły NajtSkejp Celestrona czy QHY czy inne walcowate ATIKi dadzą radę

kolimacja takiego jasnego sprzętu musi być idealna poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.