Skocz do zawartości

Astronomia w CV


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam. Jeśli mam napisać CV, czy pisząc o hobby należy wspomnieć astronomię?. Jak zareaguje potencjalny pracodawca? Będzie się obawiał, że pracownik będzie przychodził do pracy niewyspany? Czy w takim razie lepiej nic nie pisać? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie? :)

 

ps. nie piszę CV...temat tak mnie sam naszedł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie!!! Ja zawsze jak prowadzilem rekrutacje to juz dosyc mialem czytania "sport, muzyka, oraz gry". Bardzo dobrze odbiera sie CV z pasja, a jezeli do tego widac jakies dokonania (np publikacje, etc) to juz rewelacja. Ludzie z pasja to podstawa, ludzie bez pasji, to... chyba "inwalidzi" - sorry :(

 

PS. Czesto moze sie okazac, ze pierwsza rozm. kwalif. moze wlasnie dotyczyc twoich pasji. Nie daj Boze, jak cos sciemnisz (vide czesto ludzie pisza np. psychologia), a "szef" sie tym interesuje. Ja np. zawsze lubilem wlasnie pogadac o pasja przyszlego kandydata. Po pierwsze kandydat sie rozluznial, a po drugie ja moglem zobaczyc "prawdziwa" strone czlowieka. Pamietajmy, ze wszystko to co jest wartoscia teoretyczna, to 30% calosci - reszta to "osobowosc" i ona jest najwazniejsza wsrod potencjalnych pracownikow.

 

PS2. A jak cie "szef" zapyta, czy w zwiazku z astronomia lubisz stawiac horoskopy i tarota, to wtedy natychmiast zrezygnuj z tej pracy ;)

 

PS3. Wczoraj caly dzien chodzilem po "miescie" w t-shircie AstroForum (tym niebieskim). Zagadala do mnie panienka (w sklepie), ze "tez sie interesuje astrologia" :rabbit: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tych pytań o astrologię i znaki zodiaku bym się bał. Nie wiem czy bym zaryzykował by potem tłumaczć na rozmowe kwalifikacyjnej potencjalnemu szefowi że nie ma pojęcia o astronommi i jest idiotą, bo do tego by się wszelkie wyjaśnienia sprawy sprowadzały. Ale z drugiej strony gdy się trafi na osobę która czuje blusa to wtedy.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem w CV tak:

"INTERESTS:

 

· Astronomy - I participate in rallies of polish amateur astronomers,

· Photography - currently I take pictures with a classic reflex camera but I am fascinated in the giant progress that digital photography has made,

· European Union - EU regulations,

· Traveling - connected with civilization’s development

 

FUTURE

 

Working in a modern company that applies the newest technologies and production processes. Activity connected with planning, training and controlling of production with a special treating of ecology and safety of workers and co-operating companies. In times of globalization of production I am also interested in safety of product connected with its quality."

 

I zakwalifikowałem sie :Cheers:

 

[ Add: 15 Lip 2004 1:46 ]

P.S.

Chciałbym tu podziekowac malkowi za pomoc w nocnej "translacji" :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wpisałem w zainteresowaniach Astronomię. Czasami jak mnie ktoś ze znajomych pyta O Astrologię w ramach mojego zainteresowania, to ręce mi opadają i nie mam najmniejszej ochoty z nim dalej o tym rozmawiać.

BTW w okolicy mojej pracy są budynki biurowe pt. Mars, Saturn, Syriusz - chyba będę musiał się kiedyś tam przenieść :wink:

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3. Wczoraj caly dzien chodzilem po "miescie" w t-shircie AstroForum (tym niebieskim). Zagadala do mnie panienka (w sklepie), ze "tez sie interesuje astrologia"  :rabbit:  :mrgreen:

 

Adam,

 

Ona Cię chciała tylko poderwać. A temat na rozmowę był na koszulce. No cóż trochę jej nie wyszło. Musisz byc bardziej tolerancyjny :D

 

Pozdrawiam

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam koszulka wywołuje u niektórych  

przedstawicielek płci pięknej zainteresowanie

Tak a w czasie tranzytu Wenus na Słowacji bacznie mojej koszulce przyglądało się dwóch atrakcujnych Holendrów :shock: ( pewnie byli na podróży poślubnej) :mrgreen:

Trzeba z tymi koszulkami uważać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mylenia astronomii z astrologią, to wchodzę wczoraj do Empik'u w Gdyni, chodzę sobie po dziale z knigami patrzę i widzę "kalendarz astronomiczny" jednak ku mojemu zdziwieniu :shock: :evil: leży sobie on na półce "dział ezoteryczny" obok "słownika snów" i "poradnika masażu erotycznego" :lol: , więc wkurzony przeniosłem go tam gdzie jego miejsce :mrgreen: , najlepsze jest że nawet moja matka czasami myli sobie te dwa, całkiem odmienne 8) pojęcia i mówi że jej syn to się :pistol: astrologią interesuje :|

 

ps. wiedzieliście żę w gdyńskim porcie jest planetarium :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiacie się ludzie detali :lol:

 

jak się trafi jakaś udana fascynatka astrologii to ja jej mogę nawet horoskopa postawić albo z kart coś wydumać :twisted: ......................................a dla ciebie najlepszy będzie akabar w srebrze to unikatowe połaczenie, i nie dla wszystkich ale Ty...............................

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zawsze w CV umieszczałem astronomię... ba pisałem zawsze w umiejętnościach dodatkowych o umiejętności wykonywania takich i takich obserwacji.

Potem okazywało się, że większość ludzi było na rozmowie po 15 minut a ja siedziałem ok. godziny "tłumacząc" się ze swoich zaiteresowań a przy okazji przemycając wiele innych informacji, których w CV nie da się umieścić. Dzieki temu dostałem swoja pierwszą robotę. Teraz gdy pracuję w Obserwatorium w CV moge napisać sporo o astronomii bo praktycznie każdą konferencję wpisuję w "rozdział" Kursy, konferencje, szkolenia zawodowe... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.