Skocz do zawartości

Bolid nad Texasem


Brahi

Rekomendowane odpowiedzi

7 lipca o godz 21:30 czasu miejscowego (CDT) nad Texasem pojawil sie bolid o jasnosci porownywalnej z Ksiezycem w pelni, a przez niektorych obserwatorow nawet ze Słońcem :) Zjawisko trwalo ok 3s, charakteryzowalo sie srednia predkoscia, slyszalne byly efekty dzwiekowe..

Komus udalo sie nawet nagrac przelot bolidu :) Filmik marny, zeby bylo jasne - pierwsze kilka swiatelek to latarnie ;)

 

http://www2.latech.edu/~pfk003/fireball.wmv

 

pozdrawiam

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ten gośc co to filmowa to tak jak by wiedzia, że coś będzie lecialo. Kto normalny będzie filmową kamerą noc na drodze w czasie jazdy. Istnieje jeszcze taka możliwość, że byla to kamera zainstalowana w radiowozie policyjnym, która nagrywa obraz non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ten gośc co to filmowa to tak jak by wiedzia, że coś będzie lecialo. Kto normalny będzie filmową kamerą noc na drodze w czasie jazdy. Istnieje jeszcze taka możliwość, że byla to kamera zainstalowana w radiowozie policyjnym, która nagrywa obraz non stop.

 

Z tego co mi się wydaje takie kamery rejestrują datę godzinę i czasami prędkość namierzanego pojazdu. Na filmie nie ma żadnych nagranych cyferek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

videoradary rejestrują date godzinę i prędkośc pojazdu. Jeżeli jednak rejestracji dokonano w formacie cyfrowym to mozna wyświetlanie tych informacji wyłaczyć tak aby ich nie było na ekranie. Chodziło mi jednak nie o videoradar tylko o kamerę w radiowozie, która nagrywa wszystko co sie dzieje przezd radiowozem. W USA to standard chodzi o dokumentowanie interwencji policjantów. Tam takze można wyłaczyć na czas wyświelania date i godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

videoradary rejestrują date godzinę i prędkośc pojazdu. Jeżeli jednak rejestracji dokonano w formacie cyfrowym to mozna wyświetlanie tych informacji wyłaczyć tak aby ich nie było na ekranie. Chodziło mi jednak nie o videoradar tylko o kamerę w radiowozie, która nagrywa wszystko co sie dzieje przezd radiowozem. W USA to standard chodzi o dokumentowanie interwencji policjantów. Tam takze można wyłaczyć na czas wyświelania date i godzinę.

 

Chciałem powiedzieć że w przypadku klasycznego patrolowania to raczej ta opcja powinna być włączona na stałe, tak sądzę. Inaczej mija się sens rejestracji w celu udokumentowania zdarzenia na drodze. Jeśli więc bolid ich zaskoczył to data i czas powiny być nagrane. Po rejestracji takie nagranie stanowi zawsze rodzaj dowodu i edycja (wyłączenie) daty i czasu nie powinno być możliwe. Chyba że... panowie policjanci spodziewali się bolidu, wyłączyli zbędne cyferki bo im się nie kadrowały i oddali się pasji filmowania w/g przygotowanego scenariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale se stworzyliście problem  :wink: Przecież widać, że to jest nagrane z ręki. Pewnie jakieś dziecko dostało na urodziny kamerkę i się bawiło filmując przez okno samochodu.

 

Pewnie tak a my biednych policjantów o to podejrzewamy.

 

[ Add: Wto Lip 13, 2004 18:44 ]

Data i czas są rejestrowane w postaci cyfrowej i można je na ekran podczas odtwarzania włączać lub wyłączac. Robi sie to w takim celu aby napisy nie przesłaniały obrazu. Ale ta data i godzina tam cały czas siedzi.

 

To ja myślałem że mają jakiś prostacki system rejestracji video a to proszę pełen wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm... Nie wiem czy chodzi o to samo ale na innym forum został umieszczony link do nagrania wideo z kamery w radiowozie gdzie został zarejestrowany prawie identyczny bolid. Oto adres filmu:

 

http://www.wfaa.com/cgi-bin/bi/video/wmPla...00meteor_wz.wmv

 

Na tym nagraniu jest data i godzina ale już mi sie nie chciało sprawdzać czy są te same.

 

Pozdrawiam

 

[ Add: Sob Lip 24, 2004 22:18 ]

Sprawdziłem. Data i godziny zgadzają się. To ten sam obiekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.