Skocz do zawartości

Sky watcher, czy pentafleks?


Astromaniak1234

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z kilkoma opiniami począwszy od stwierdzenia, że Pentaflex to odrzuty produkcyjne od Sky Watchera ;)

Najbardziej wiarygodna dla mnie wersja (od kilku osób, które szanuję i którym wierzę) jest taka, że to ten sam sprzęt a marka Pentaflex powstała żeby obejść wyłączność dystrybutorów na sprzedaż sprzętu SW.

Co nie zmienia faktu, że SW to marka bardziej znana, ceniona, sprawdzona wiele razy przez tłum astromiłośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jedne i drugie robią te same żółte rączki (wizualnie to prawie klony z dokładnością do koloru tuby i pewnie faktycznie tylko tym się różnią).

W takim wypadku wziąłbym pewnie Sky-watchera, bo to bardziej znana marka, od jakiegoś czasu też dostępna w Polsce. W razie problemów możesz się spodziewać jakiegoś sensownego wsparcia, ewentualna odsprzedaż też będzie łatwiejsza niż teleskopu marki, która jest praktycznie no-name w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są w tej samej cenie lub co gorsza pentaflex jest droższy, to bez zastanowienia weź SW. Jeśli SW droższy, to się zastanawiaj :) Pentaflex da Ci takie same lub minimalnie gorsze (w zależności, która teorię o nich uwzględnimy) obrazy, ale już na 100% nie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są w tej samej cenie lub co gorsza pentaflex jest droższy, to bez zastanowienia weź SW. Jeśli SW droższy, to się zastanawiaj :) Pentaflex da Ci takie same lub minimalnie gorsze (w zależności, która teorię o nich uwzględnimy) obrazy, ale już na 100% nie lepsze.

 

Z tego co wiem to oba teleskopy są robione w tej samej chińskiej fabryce dla SW lub Pentaflexa w zależności od rynku na jaki nają trafić. Rozrzut jak to w produktach z Chin jest duży więc w zależności od egzemplarza raz lepszy będzie SW a raz Pentaflex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ja pisałem tylko o takim średnim poziomie. W zależności, czy uwzględnimy teorię o tym, że pentaflex to tylko inna marka tych samych wyrobów, to wtedy mamy średnio to samo, a jak uznamy, że są to odrzuty od SW, to mamy ciut gorsze. Ja się skłaniam osobiście do tego, że to tylko inna marka i jakość jest ta sama. Nie przekonały mnie osoby w niektórych miejscach sugerujące, że to odrzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta sprzedaży teleskopu firmy TAŁ z sąsiedniego forum(http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=31009),optyka bez porównania lepsza w stosunku do pentafleksów.

 

Wydaje mi się że mówimy o refraktorach. Co do teleskopu TAŁ to dodaj jeszcze, że nabywca może mieć problem z rozbudową zestawu ze względu na okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link ten podałem jako przykład(nie sugeruje koledze astromaniakowi zakupu)że starsze teleskopy są lepsze optycznie od co poniektórych pseudo teleskopów obecnie oferowanych.Co do doboru okularów to z opisu wynika że ten teleskop ma wyciąg w standardzie 1.25 cala,więc nie powinno być problemu z doborem,no chyba że coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.