Skocz do zawartości

Przygoda z Laguną


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się styl w jakim obrabiasz drobnicę Drogi Mlecznej - dynamicznie i plastycznie (jeśli tak mogę powiedzieć) to wygląda.

Trudny obiekt do fotografowania z naszych szerokości, sam próbowałem tego lata ze 3 razy, bez większych sukcesów - zazwyczaj jakieś niewidoczne gołym okiem cirrusy potrafiły spaprać każdą klatkę inaczej, obróbka tego to masakra. Trzeba jechać przynajmniej do Chorwacji, a najlepiej na Kretę albo Teneryfę, żeby zrobić to naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ta fotka akurat skopana. Główny problem: brak ostrości. Nie trafiłem minimalnie, ale nie trafiłem. Z palucha to praktycznie nie możliwe. W Portugalii miałem syfiastą latarnię na horyzoncie. Okrutnie dawała, ale auto fokus się na niej nie pomylił. Na mojej polskiej miejscówce latarni (niestety, albo na szczęście) brak. Nie mam jak ustawić ostrości. Robiłem to z palucha przy Live View i dałem dupy.
Jeden, jedyny powód dla którego warto targać laptopa ze sobą: APT ustawi porządnie ostrość. To chyba jedyna technika w naprawdę ciemnym miejscu, przynajmniej dopóki ktoś nie zrobi astro fokusera pod Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeden, jedyny powód dla którego warto targać laptopa ze sobą: APT ustawi porządnie ostrość. To chyba jedyna technika w naprawdę ciemnym miejscu, przynajmniej dopóki ktoś nie zrobi astro fokusera pod Androida.

Ja używam tego :Phttp://dslrcontroller.com/download.php tani i ma możliwość ustawienia precyzyjnie ostrości podobnie jak w APT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mierzy FWHM, ale masz możliwość na LV w smartfonie w miarę precyzyjnie ustawić ostrość na oko lub używając maski bahtinova, najlepsze jest to że nie dotykasz obiektywu więc jak powiększysz 10x na gwieździe to nie będzie Ci latała na prawo i lewo podczas ustawiania ostrości.

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze.

Możesz mnie ciąć i mordować, ale nie przyznam się do wyostrzania :) W zasadzie nigdy nie wyostrzam i powiem, że mi się to zdjęcie wydaje rozmydlone, co jest pochodną kiepskiego montażu dla takiej ogniskowej i obiektu o tych współrzędnych, oraz słabego oka, bo w tym wypadku ostrzyłem ręcznie z Live View.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.