Skocz do zawartości

NGC7635 - Bąbel


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Szymek,

Moje koło poszło do dealera w Anglii Modernastronomy. Bernard jest wyjatkowy - reaguje na każdy problem. Kupiłem u niego swoje qhy6 i koło filtrowe nautiliusa zanim było dostępne w DO.

Obiecał,że przetestuje następne zanim wyśle. Czekam.

Poza tym "palę dziś NGC7635"Bąbla", którego Ty ładnie ostatnio pokazałeś.Ale słabe ma dziś niebo - sąsiad pali stare szmaty "zaolejone" Tragedia.

Ja uzywam obecnie TS PHOTOLINE 102mm, z którego obrzy nie są tak piekne jak z NEWTONA.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Szymek,

Moje koło poszło do dealera w Anglii Modernastronomy. Bernard jest wyjatkowy - reaguje na każdy problem. Kupiłem u niego swoje qhy6 i koło filtrowe nautiliusa zanim było dostępne w DO.

Obiecał,że przetestuje następne zanim wyśle. Czekam.

Szczegolnie dla Polakow ;) Jego ojciec jest Polakiem z powojennej emigracji. Warto go pytac o przetestowanie sprzetu. Jak kupowalem u niego ts65q to czekalem ponad 2 tygodnie az zlapie pogode i sprawdzi soczewki. Po czym przeslal mi zdjecia z testow. Oczywiscie bez dodatkowych oplat. Dobra obsluga i calkiem dobre ceny.

 

Co do zdjecia to swietne kolory, ale mam podobne odczucia jak np Krzycho wyzej i zanim przeczytalem opinie stawialbym, ze to raczej moja slaba "umiejetnosc ogladania astrofotek" bo znana jest Twoja jakosc, ale moze faktycznie warto to poprawic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to - moim zdaniem - kwestia kontrastu i nasycenia koloru. Sam tak obrabiam HaRGB jak Szymek i spotykam się z IDENTYCZNYMI zarzutami - że przez mgłę itp.

De gustibus non est disputandum :D

Właśnie...

Sam tak obrabiasz, dlatego nie zgadzasz się z powyższymi wpisami.

Dla mnie zdjęcie jest za mało kontrastowe , co nie znaczy ze jest złe.

Jest to kwestia gustu.

Ja osobiście wolę zdjęcia bardziej nasycone . Taki mam gust.

Jeżeli autor jest z foty zadowolony to jego sprawa . W końcu o to chodzi, żeby z naszych zdjęć byliśmy

zadowoleni , a nie ktoś inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.