Skocz do zawartości

Pierwsze fotki Łabędzia


Andrzej76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu obserwuję i czytam To forum . Uznałem że chyba wypada się pochwalić tym co udało mi się do tej pory osiągnąć . Na początek jedna surowa klatka z Nikona D60 na MEADE LXD75 . Czas 120 sek , iso 1600 , f -7.1, ogniskowa 32 mm .

Teraz moje pytania - czy z takich fotek coś będzie ? widzę że 2 narożniki są prześwietlone , na dark-u tego nie mam .

Jakie filtry warto zastosować przed obiektywem ? Czy można , a jeśli tak to w jaki sposób pozbyć się komy ?

Ogólnie co zmienić aby uzyskać lepszy efekt ?

DSC_7444.jpg

 

po kliknięciu w zdjęcie miniaturki będzie w nowym oknie , drugi raz w zdjęcie i będzie pełny rozmiar .

 

 

Andrzej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by napisali zapewne moi koledzy :

Więcej fotek następnie stakować np w oprogramowaniu DSS.

 

Na komę korektor komy

 

Na nierówność oświetlenia matrycy polecam sztuczny flat i korekta PS lub flat zrobiony na osobnych klatkach powiedzmy żarówka z koszulką lub niebo tuż po zachodzie słońca.

 

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obiektyw to raczej nie znajdziesz korektora komy. Zakładam, że robiłeś zoomem... i jeśli tak, to obawiam się, że nic nie poradzisz - potrzebna by była stałka.

No i polecam lekturę podstaw... (np świetny cykl artykułów jcbo, "Od laika do astrofotografika") a potem pytaj o to co niejasne :)

 

A na szybko: zrobić takich klatek 20-40, zestackować dodając darki, biasy, obrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 120sek to ampglow nie jest jeszcze taki straszny.

Wygląda że w Nikonie cała górna ramka będzie świecić jako ampglow. Wrzuciłem to do Fitsworka. Na świecenie matrycy składa się głównie R+B i wyłazi środkiem górą.

 

Niedoskonałości obiektywu można pozbyć się poprzez przymknięcie przysłony. Tak jak pisze Dziki, najlepiej stałoogniskowy. Na początek możesz popróbować z niedrogimi M42 50mm, 135 do 200 mm zależy od prowadzenia. Ja zwykle przymykam przysłonę o 3, 4 "oczka".

 

 

Tutaj ampglow po sztucznym usunięciu

http://s13.postimg.org/g9pyh749h/DSC_7444_flat.jpg

a tu wyrównane tło

http://s8.postimg.org/ro4lxddk3/DSC_7444_Background.jpg
Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi . Wychodzi na to że z tym zestawem też wiele nie osiągnę . W planach mam zakup refraktora , może wtedy coś więcej uda mi się zrobić . A jak na razie będę się starał tym coś osiągnąć .

Chodziło mi też o to czy z takich zdjęć ,także można coś wyciągnąć , oczywiście z większej ilości klatek , czy jednak jest to materiał do wywalenia .

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.