Skocz do zawartości

USB hub + zasilanie


gustek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Wyglada na to, ze potrzebuje kupic sobie hub USB. W sumie problem z tym niewielki bo pelno tego wszedzie, ale z tego co widze, sprzewadany sa one z zasilaczem i normalna wtyczka do kontaktu. Zalozmy jednak, ze nie ma kontaktu w okolicy - jak tego mojego hub'a zasilic?

 

Przejsciowke jakos trzeba kupic (wtyczka -> zapalniczka samochodowa)? Ktos moze polecic cos co nie rozleci sie za szybko?

 

Czy moze sa te huby dostepne z odpowiednia przejsciowka (zapalniczna samochodowa) i ja tylko nie moge znalezc (OK - jeden zlalazlem, ale za smiesznie duze pieniadze niestety)?

 

Czy w ogole taki zasilany hub jest potrzebny (nie znam sie za bardzo na tym), czy moze wystarczy jakis inny rozgaleznik do portow USB bez zasilania? Chcialbym miec po prostu jeden dluzszy kabel od komputera do montazu i tam reszte plataniny kabli. W tej chili robi mi sie tego za duzo wokol komputera (a i portow usb zaczyna brakowac). Podlaczany mialbym aparat fotograficzny, autoguider, kontroler (gamepad) to obslugi eqmod i pewnie w praniu wyjdzie jeszcze pare rzeczy :) A moze w ogole zle kombinuje i mozna prosciej/inaczej ?

 

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hub to dobry kierunek :)

 

Musisz mieć jakieś źródło 5V, ja sobie zrobiłem zasilacz stabilizowany, są gotowe moduły na allegro, z 12V zrobi Ci 5V.

 

Osobna sprawa czy potrzebujesz zasilania - swego czasu długo używałem zasilanego huba bez podłączonego zasilania i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huby USB tzw aktywne są właśnie z możliwością podłączenia zewnętrznego zasilania, ale nie jest to konieczne. Jeśli podpięte urządzenia nie pobierają za dużo prądu, to Hub może się zasilić z samego USB. Nie wiem, jakie zapotrzebowanie na prąd ma Twój konkretny sprzęt, bo jest z tym różnie. Np w mojej jednej z konfiguracji kamerka SSAG pobierała 350 mA, a pozostałe urządzenia prawie 0, ale po zmianie kamerki na Chameleon okazało się, ze ciągnie on pełne 500 mA z portu (to jest max na jeden port), więc dla reszt brakowało i potrzebny był zasilacz. Pobór prądu możesz sprawdzić w menedżerze urządzeń.

Hub USB potrzebuje zasilania 5V i prądu max 500 mA na port (czyli 2A dla 4 portowego). Ja zastosowałem niewielką przetwornicę (za kilka zł) z 12V na 5V, którą podłączyłem pod zasilacz 230V/12V, który zasila mi cały setup. Tobie też przydałaby się taka właśnie przetwornica, bo w zapalniczce też jest ok 12V, ale ta moja konkretna nie będzie raczej dla Ciebie najlepsza, bo to goła płytka bez obudowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy do huba podepne Jolo focuser i dwie kamerki: DSI III i DMK21 i nie dam zasilania, to komputer je wykrywa jaki jakieś urządzenia bez sterowników. Nie wiem od czego to zależy, ale z zasilaniem śmiga ;)

 

No właśnie z tego, że kamerki dostają zbyt niski prąd, żeby się uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.