Skocz do zawartości

Skarby Oriona z 200mm (M42/43, NGC 2024, B33)


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczorajsze polowanie, nic ciekawego ale pierwszy raz złapałem satelitę rotującego więc wrzucę :)

klatka 7 min, z 200mm

IMG_6641.jpg

 

Zasilacz do canona działa tak jak należy, zdjęcia robiły się do samego rana a oto potwierdzenie:

IMG_6674.jpg

 

Późnym wieczorem na sat24 straszyli kropkami z opadami, dlatego na szybko asekuracyjnie coś zadziałałem zanim poszedłem spać.

Przy okazji tak wygląda moja nowa miejscówka:)

IMG_4144.jpg

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze polowanie, nic ciekawego ale pierwszy raz złapałem satelitę rotującego więc wrzucę :)

klatka 7 min, z 200mm

attachicon.gifIMG_6641.jpg

 

Zasilacz do canona działa tak jak należy, zdjęcia robiły się do samego rana a oto potwierdzenie:

attachicon.gifIMG_6674.jpg

 

Późnym wieczorem na sat24 straszyli kropkami z opadami, dlatego na szybko asekuracyjnie coś zadziałałem zanim poszedłem spać.

Przy okazji tak wygląda moja nowa miejscówka:)

attachicon.gifIMG_4144.jpg

 

 

W nocy, po ciemku można skręcić kostkę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BHP :D to podstawa :D

Zawsze gdy wychodzę mam na sobie kamizelkę odblaskową;p

Czekam na balustrady, a do tego czasu muszę bardziej uważać.

 

Pół godziny temu montaż poczuł pierwsze krople deszczu na sobie, bo nie miałem czasu sprzątnąć w ciągu dnia. To jak zobaczyłem co leci z nieba to w biegu sprzątanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był półprodukt, więc nadeszła pora na produkt:) Ostatnia pogodna noc (post powyżej jej dotyczy) zaowocowała dozbieraniem materiału do skarbów Oriona.



Teraz jest to ponad 9 i pół godziny materiału w klatkach po 7 min, oraz pół godziny materiału w klatkach po 1 min dla samego centrum mgławicy.



Obróbka jeszcze ciepła, bo przed chwilą zapisałem, być może kiedyś przysiądę jeszcze raz ale na tą chwilę jestem bardzo zadowolony:)


Ale oczywiście wysłucham wszelkich uwag:)


orion1200x.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to przy tej ilości materiału spodziewałbym się, że w tle będzie się więcej działo. Jest tam sporo pyłów jakby nie patrzeć. Nic ci się nie zarejestrowało, czy za bardzo w szumie siedzi?

Nie wiem też, czy coś się źle nie zestackowało, ale gwiazdki w różnych częściach kadru wyglądają różnie. Co od samych mgławic, to mi się podoba, ewentualnie można trochę podbić saturację, szerokie kadry lubią zazwyczaj sporo koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to przy tej ilości materiału spodziewałbym się, że w tle będzie się więcej działo. Jest tam sporo pyłów jakby nie patrzeć. Nic ci się nie zarejestrowało, czy za bardzo w szumie siedzi?

Nie wiem też, czy coś się źle nie zestackowało, ale gwiazdki w różnych częściach kadru wyglądają różnie. Co od samych mgławic, to mi się podoba, ewentualnie można trochę podbić saturację, szerokie kadry lubią zazwyczaj sporo koloru.

Zapodasz link do Twojego Oriona? Chciałem porównać jak z Twojego zestawu astrofoto wyszło ale nie mogę znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to przy tej ilości materiału spodziewałbym się, że w tle będzie się więcej działo. Jest tam sporo pyłów jakby nie patrzeć. Nic ci się nie zarejestrowało, czy za bardzo w szumie siedzi?

Nie wiem też, czy coś się źle nie zestackowało, ale gwiazdki w różnych częściach kadru wyglądają różnie. Co od samych mgławic, to mi się podoba, ewentualnie można trochę podbić saturację, szerokie kadry lubią zazwyczaj sporo koloru.

Właśnie te gwiazdki coś mnie martwią, być może spróbuję jeszcze raz zestackować zobaczę co wyjdzie. A co do samych pyłów to ciągle nie chcą wyjść z tego szumu, Gdy próbowałem jeszcze bardziej wyciągać, to niby było widać że coś tam jeszcze siedzi ale bardzo degradacja obrazu szumem następowała.

Ale ten stack to zrobię jeszcze raz bo zwykle to gwiazdki miałem ładne praktycznie w całym kadrze a tu coś nie tak szczególnie prawy dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.