Skocz do zawartości

tokarko-frezarka OUS1


astrator5

Rekomendowane odpowiedzi

Do sprzedania jak w temacie. Rewelacyjna polska produkcja. Dla majsterkowiczów lub ATM-owców nie do zastąpienia. Możliwe dorobienie sterowania numerycznego.
Cała maszyna jest w bardzo dobrym stanie. Dodatkowe wyposażenia są często dostępne na Allegro.
Nie mam teraz zdjęć ale po wpisaniu w wyszukiwarce hasła "OUS-1" pokazuje sie wiele stron z dokładnymi rysunkami i opisami
ta którą sprzedaję jest w zestawie podstawowym a więc : łoże, konik kompletny. wrzeciono z mocowaniem tokarskim 80mm, kolumna z głowicą przesuwną i obrotową co 15 stopni w pionie. Oczywiście jest silnik i koła pasowe.
Na koniec dodam że można samemu wykonać na tej maszynie kostki mosiężne z gwintem wewnętrznym w przypadku ich wytarcia a więc zwiększenia luzów na posuwach.Sam to robiłem.Dla tej co sprzedaję jest to w zasadzie niepotrzebne.
Cena : 1300zł - z niewielką możliwością negocjacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie interesowało ale gdym chciał dowiedzieć sie po prostu poszukałbym w internecie. Wiem że robią - ale kto - nie powiem. Chyba nawet na tym forum można poszukać takich osób. Osobiście polecałbym kontakt z Panem Jędrzejewskim- chyba ma na imię Leszek - robi on sterowane silnikiem krokowym platformy paralaktyczne do Dobsonów. To bardzo znana postać w światku astroamatorów. Bardzo dobry programista i konstruktor

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz opisac jak mialo by wygladac dorobienie sterowania numerycznego, lub podac jakies przyklady znalezione online?

Przepis "na lenia":

-na osiach posuwów montujesz silniki krokowe

-silniki podłączasz do sterownika Arduino/RAMPS od drukarki 3D

-konfigurujesz przełożenia poszczególnych osi sterowanych (kroki/mm)

-wysyłając do sterownika Arduino kody w formacie/języku "G" maszyna wykona zadane ruchy z zadanymi prędkościami (przyspieszeniami itd)

 

Przepis "półprofesjonalny":

-na osiach posuwów montujesz silniki krokowe

-kupujesz "x-osiowy sterownik silników krokowych/CNC"

-kupujesz/ściągasz program MACH (do sterowania silnikami krokowymi poprzez port LPT komputera z wykorzystaniem sygnałów "KROK" i "KIERUNEK" w każdej osi

-na podstawie wprowadzonego do programu kodu (w formacie/języku"G") komputer wysyła do sterownika odpowiednie impulsy by wymusić na silnikach wymagane ruchy.

 

Łatwiej napisać niż zrobić ;)

O pomiarze długości narzędzia, kalibracji i o zmuszeniu urządzenia by zrobiło to co chcemy to już nie wspominam bo przy takiej maszynce jest to jak astronomia czy astrofoto amatorskie - zabiera mnóstwo czasu i pieniędzy a korzyści materialnych nie ma ;)

 

Pozdrawiam

 

Kuba

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.