Skocz do zawartości

Zakurzony Cefeusz


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, zdjęcie jest nie do przyjęcia i oczywiście wiesz, co jest do poprawy.

 

Śmiało :) Postawiłem na mgławice bo przecież nie gwiazdki chciałem fotografować.

 

Jak najbardziej są darki. Ja sobie nie wyobrażam zdjęć z canona bez darków, póki co. Szum ? Te ciemne mgławice są na poziomie szumu, a z matrycy canona bardziej niż CCD, ale samo zdjęcie mogło by go mieć więcej a nie mniej.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, ze trochę racji jest w słowach Robsona, bo gwiazdki jakoś tak są posklejane. Mnie też zdarzyło się obrobić zdjęcie i podejrzewam, że przyczyna leży po wielokrotnym użyciu tego samego plugina.

 

ps. mgławice wyszły genialnie :)

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... na razie musze uporać się z tym tutaj. Tyle nad tym siedziałem że zaakceptowałem te gwiazdki jako nieunikniony kompromis. Szerokie kadry to też cięzki orzech do zgryzienia jak widać ;)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... na razie musze uporać się z tym tutaj. Tyle nad tym siedziałem że zaakceptowałem te gwiazdki jako nieunikniony kompromis. Szerokie kadry to też cięzki orzech do zgryzienia jak widać ;)

 

Może Marcin nie warto pokazywać zdjęcia w największej rozdzielczości, przecież Ty o tym decydujesz co i jak chcesz pokazać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Robson, bez przesady...naprawdę trzeba się pod mikroskopem przyglądać...

Jak pod mikroskopem? Wejdź sobie na duże zdjęcie i zobacz, co dzieje się w tle. Inna sprawa, że odseparowanie ciemnych mgławic od tak wielkiego roju gwiazd może być praktycznie niemożliwe. Marcin jest dla mnie mistrzem szerokiego kadru, więc może jest coś na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pod mikroskopem? Wejdź sobie na duże zdjęcie i zobacz, co dzieje się w tle. Inna sprawa, że odseparowanie ciemnych mgławic od tak wielkiego roju gwiazd może być praktycznie niemożliwe. Marcin jest dla mnie mistrzem szerokiego kadru, więc może jest coś na rzeczy.

Dziekuje za uznanie :) zmierzam w dobrym kierunku i chyba jeszcze zostało mi trochę rzeczy do ulepszenia. Powiem więcej - cieszę się że subiektywnie skrytykowałeś - to daje zawsze jakieś otrzeźwienie po tym jak praca nas wymęczyła. Te pyły w Cefeuszu załamują przy obróbce z CCD ba gdzie tutaj canon z jego sprawnością.

 

Macieju myślę że to jest tak że poziom prac i ich akceptacja ewoluuje. Naturalnym jest że najbardziej wymagającymi są Ci którzy siedzą w temacie a Robson zdecydowanie do takich należy. Popatrz jak cieszyły nas prace 3 lata temu teraz chyba sami byśmy się skrytykowali do lusterka ;)

 

 

W pierwszym podmieniłem wersje pełnowymiarową, specjalnie nie zostawiam starej aby nikt się nie sugerował, albo jest fajnie albo dalej można coś poprawiać. Dodatkowo poszedłem jeszcze inaczej i powstała kolejna wersja, powiedzmy trzecia.

 

Te dwie nowe są dostępne w linkach dołożonych przeze mnie pierwszego postu: http://astropolis.pl/topic/47904-zakurzony-cefeusz/?p=564660

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naturalnym jest że najbardziej wymagającymi są Ci którzy siedzą w temacie a Robson zdecydowanie do takich należy.

Nie piszesz tego troszkę z ironią? :D Mam dostęp do ciemnego nieba oraz sprzęt foto, dlatego rzeczywiście siedzę tylko w tym temacie :) , ale aż tak wymagający chyba nie jestem.

 

2 wersja podoba mi się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem myśleć o opisaniu kadru i znowu wróciłem do pewnego szczegółu który już wcześniej mnie nurtował. Wokoło gwiazdy 6 Cep jest delikatna niebieska mgławica. To nie jest halo cirrusa/mgły bo było by na wszystkich. Nie znajduję informacji co to takiego i czy aby nie skatalogowane już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokoło gwiazdy 6 Cep jest delikatna niebieska mgławica. To nie jest halo cirrusa/mgły bo było by na wszystkich. Nie znajduję informacji co to takiego i czy aby nie skatalogowane już.

 

To DG 174.

DG odnosi się do duetu Dorschner - Gürtler, którzy w 1963 roku opracowali katalog mgławic refleksyjnych.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.