Skocz do zawartości

Płomień (NGC 2024) - czy się da?


enkoder

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ustawiłem telep na Koński łeb i... nie trafiłem, za to zarejestrowało się troszeczkę Płomienia.

To jest jedna klatka 30s. ISO 1600 i tyle co mi się udało wycisnąć w PS.

Czy dam radę w mieście powalczyć z tą mgławicą, ewentualnie z "koniem"?

Ile ekspozycji wystarczy i jakie czasy dobrać, czy warto włączyć w moim 40D ISO3200?

Dziś prawdopodobnie kolejne próby. Z góry dzięki za sugestie...

 

IMG_8964 copy_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 40D ISO 1600 to max. Zrób takich klatek z 30, do tego darki, biasy, wrzuć to do DSSa i dopiero potem ciśnij w PSS. Oczywiście RAW'y a z DSS'a TIFF.

 

Czy z miasta warto... zależy od tego co pokaże materiał. Po tej jednej klatce sądzę, że wartość szkoleniową będzie to miało, a czy da się z tego wyprodukować estetyczne zdjęcie... to już trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ustawiłem telep na Koński łeb i... nie trafiłem

Zmieścił się, tylko schował się za szumem tła (minimalne zarysy majaczą). Chyba lampy sodowe świecą Ci w okolicy i to powoduje że tło robi się jasne. Jeśli możesz to wydłuż czas naświetlania i jeśli z miasta to trzeba pomyśleć o jakimś filtrze ALP/UHC.

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AgentSmith, SW N-150/750, bez żadnych filtrów i korektorów, sam aparat.

@mago83, wątpię, czy mój EQ3-2 pociągnie 240s, raczej nie, ale widać że dłuższe czasy na plus, no i ciemne niebo

@kuba_527, sodówy są, nawet dwie w pobliżu ale jak na razie nie mam możliwości wyjazdu pod ciemne niebo, a filterek już niebawem

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ze statywu fotograficznego udało się wyciągnąć Końskiego Łba. Twój Płomień na pojedynczej fotce wyszedł znacznie lepiej niż u mnie (oczywiście też jeden light), dlatego już kilkanaście takich zdjęć wystarczy zestackować i powinien się ujawnić.

 

A skoro ja, bez teleskopu i na statywie fotograficznym dałem radę złapać Konia, Tobie powinno udać się tym bardziej!

 

Canon EOS 60D 50x10s ISO 6400, 300mm, f/5.6

Koński Łeb końcowy mini.png

Edytowane przez LibMar
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na miasto taka mgławica, mój montaż nie uciągnął nawet jednej minuty,

wypoziomowany na cacy ale na polarną ustawiany na oko, bo nie mam lunetki.

Było wszystko i darki, biasy i flaty, niby więcej się złapało ale katastrofa totalna.

Powinienem iść w kierunku krótkich czasów i wielu ekspozycji tak jak LibMar ale czasu już zabrakło.

 

koń_13.02_2 copy.jpg

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.