Skocz do zawartości

6D w astrofoto


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie komuś przyda się taki temat. Postanowiłem pobawić się Canonem 6D w celach czysto zabawowych.

 

Na początek M46

TS65, crop, 50 x 20 bez guidu, darków i flatów. Widoczność 2.6 mag w zenicie. ISO 2500, odszumianie - standard, jakość jpg, L, styl dokładny, balans AWB,

 

Jeszce dodaję pojedynczą sclipowaną klatkę bez cropa

M46.jpg

jedna.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może się przyda ale post moim zdaniem nie wnosi konpletnie nic. Jakąś informacja o ISO ? Klatka bez odszumiania ? Podobno 6d nożm jakby grupowac pixele i tworzyć Rawy o mniejszej rozdzielczosci za rt mniejszym szumie. Możesz to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może się przyda ale post moim zdaniem nie wnosi konpletnie nic. Jakąś informacja o ISO ? Klatka bez odszumiania ? Podobno 6d nożm jakby grupowac pixele i tworzyć Rawy o mniejszej rozdzielczosci za rt mniejszym szumie. Możesz to sprawdzic?

Uzupełniłem dane, mam nadzieję że już coś wniosłem :) Z tym grupowaniem pixeli to nie znam takiej funkcji, ale pewnie masz na myśli bining taki jak w ccd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym grupowaniem to chyba się mRAW albo sRAW czy jakoś tak nazywało. 6D ma spory potencjał - ISO 2500, a szum bardzo mały. Jeśli miałbym coś dodać od siebie to zauważyłem, że aparat mniej szumi na czułościach "standardowych" czyli 100 200... 800. gorzej mu (60D) wychodziło na np.640 lub innych takich pośrednich. Może więc aparat będzie się tak samo sprawował na ISO 3200 jak na 2500. Tymbardziej, że wygląda na to że ISO2500 jest całkowicie akceptowalne i można jeszcze próbować na wyższych czułościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie komuś przyda się taki temat.

 

Mi się przyda. Coraz częściej myślę o kupnie właśnie 6D. Dlatego bardzo bym prosił o więcej takich testów i jeżeli to jest możliwe,czy mógłbyś mi wysłać jednego rawa? Z chęcią walnę w M46 z ED80 z podobnymi paramatrami tylko z cropa. Wiem,że takie porównanie nie będzie miało zbyt wielkiego sensu,ale chciałbym zobaczyć różnicę w szumie,pomiędzy pełną klatką ,a kropem na wysokim ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi się przyda. Coraz częściej myślę o kupnie właśnie 6D. Dlatego bardzo bym prosił o więcej takich testów i jeżeli to jest możliwe,czy mógłbyś mi wysłać jednego rawa? Z chęcią walnę w M46 z ED80 z podobnymi paramatrami tylko z cropa. Wiem,że takie porównanie nie będzie miało zbyt wielkiego sensu,ale chciałbym zobaczyć różnicę w szumie,pomiędzy pełną klatką ,a kropem na wysokim ISO.

Materiał zbieram w jpg :) dlaczego ? bo potem składam go w Pixindight. Komputer mam mocny, a jednak zalignowanie tych 50 klatek po 4 MB każda zajęło mu trochę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mRAW i sRAW miałem duże problemy podzas obróbki zdjęć. Nie wszystkie programy je obsługują. Nebulosity na pewno się wykłada. Ale sam jestem zaciekawiony porównania (dziwne, że do tej pory na to nie wpadłem) czy rzeczywiście szumy są mniejsze i zrobię parę testów jak tylko pogoda pozwoli.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.