Skocz do zawartości

Canon EOS 300D + VIXEN VC200L = ... M27


PTL

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu przyszedł mój nowy teleskop - astrograf Vixena VC200L. Korzystając z pogodnej nocy postanowiłem przetestować go z EOSem 300D którego mam od kilku miesięcy ale do tej pory nie wykorzystywałem do astrofoto. Poniżej "first light":

 

m27_04-08-02_s.jpg

 

Na stronce jest obrazek w 50% i 100% rozdzielczości - tak dydaktycznie, przy 100% gwiazdki nie są już takie ładne jak bym chciał. Zdjęcie robione bez autoguidera, 15 x 120s @ ISO800. Ale przynajmniej zapewnienia producenta o jakości obrazów gwiazd w całym polu wydają się być prawdziwe.

 

http://www.newastropl.net/polskie/galeria/...r/m027/m27.html

 

Oczywiście przeszkadzał Księżyc który rozświetlił niebo. Z drugiej strony ta słaba poświata pozwoliła na zdjęcie "sky flatów".

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z drugiej reki, bialy, nieco brudna optyka (musze umyc lustro), kupiony w UK. Wiem ze ktos z Polski jeszcze ze sprzedawca rozmawial (i kilka osob z UK i Europy) ale wiem tez ze bylem pierwszy.

 

To jest bardzo porzadnie zbudowany teleskop, nie daje takiej rozdzielczosci w centrum pola widzenia i takiego kontrastu jak Mewlony ale za to ma szerokie, plaskie, w miare rownomiernie oswietlone pole z minimalnymi abberacjami. Spot size 12 mikronow w krazku 45mm. Dla mnie idealny do CCD / foto.

 

Wykonanie bardzo porzadne (choc nie Takahashi, wyciag okularowy wyraznie slabszy), ma mozliwosc niezaleznej kolimacji wyciagu okularowego (!), lustra glownego i wtornego. Dobrze trzyma kolimacje - nic nie ruszalem po przeslaniu teleskopu z UK.

 

W wolnej chwili zrobie kilka zdjec i opisze ten teleskop na mojej stronce.

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluje nowego zestawu.

 

Proponuje jednak od razu reduktor bo ogniskowa 1800mm na GP-DX jednak bedzie pewnym problemem. Raczej na pewno bedziesz musial korygowac prowadzenie, wiec trzeba bedzie tez zaadoptowac jakis guiderscope i okular z krzyzem albo autoguiderek (np. webcamowy).

 

Za to na piggybacku - hulaj dusza!

 

Czekam na wyniki.

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw jak nowy sprzęt będzie się spisywał na planetach, bo z tego co czytałem to ze względu na dość dużą obstrukcję kontrast nie jest najlepszy. W każdym razie do deep sky foto powinien być ok. Proponuję jako następny obiekt jakąś gromadę kulistą.

Możliwości sprzęt ma całkiem niezłe ( http://www.dslrfocus.com/OmegaCentauri.jpg ).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.