Skocz do zawartości

Saturn 2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro rozjaśniam obraz gammą to mogę zmniejszyć exposure. Przy gammie 10 mialem exp. 35, jak ustawiłem gammę na 50 przy kolejnej sesji, to exp. mogłem obniżyć do 25. Gain by w obu przypadkach taki sam, chyba 84%. Tak więc pośredni wpływ jest.

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna funkcja w FC daje dobry rezultat. Jest to BlackLevel. Zawsze daję ją na maksa. Wtedy histogram idzie mocno w górę i mogę zjechać znacząco z Gainem. To jest o tyle znaczące, że szum jest mniejszy i oczywiście lepiej widoczna Planeta.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez chwilę było super. Wizualnie świetnie ale dla kamerki trochę za ciepłe powietrze.

 

Najpierw oryginał 100%, postaram się też wystrugać resize, jak największe.

 

Stack 2000 klatek z 6000.

Fotka testowa.

100%.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, Castrator, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7, XnView.

 

 

Sat_20150716_220159_Y8castr_pipp_g3_ap49.jpg

test0.png

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczorajszej nocy. Tylko jeden avik zdążyłem zgrać przed chmurami, ale było warto. To już chyba definitywnie mój ostatni Saturn w tym sezonie.

16.07.png

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze próby nową kamerką neximage 5.
Narazie sie uczę kamery i ustawień. Avik nagrany z 1300 klatek bo chmury nadeszły i takie coś wyszło.
Synta 8 + platforma paralaktyczna + neximage 5 + gso 2.5x

I mam pytanie na jakich ustawieniach najlepiej nagrywać jest rgb 32, rgb24, y800 i by8.

Nagrałem na tym ostatnim i w registax nie może otworzyć avika. Najpierw trzeba przez PIPP a później wchodzi. O co kaman ??

Saturn.16.07.2015.jpg

Edytowane przez marcin.p1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Saturn.

 

Najpierw 100%.

Stack 1500 klatek z 6000.

Fotka testowa.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7, XnView.

Sat_20150720_215859_l.jpg

Sat_20150720_215859_ll.jpg

Sat_20150720_215859_lll.jpg

Sat_20150720_215859_llll.jpg

j.jpg

test0.png

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.