Skocz do zawartości

Szybki Łabędź i Orzeł


kuba_527

Rekomendowane odpowiedzi

Mój debiut w takim klimacie. Dwa ujęcia z "wczesnego dziś" "na szybko". Chciało by się powiedzieć "testowo" ;)

Canon 450d mod z obiektywem Asahi Pentax 50/1,7@f/2 na montażu paralaktycznym ATM. Łabędź - 18x20s ISO 800, Orzeł - 15x20s. DSS, PIX LE, PS. Klatki robione z "odszumianiem" - niestety ale bez odszumiania wychodzą mi pionowe pasy których nie umiem się pozbyć...

Przy takiej ilości gwiazd w tym obszarze każdy "resize" psuje zdjęcie. Załączam linki do pełnych rozmiarów.

Mi takie obrazki pomagają łatwiej orientować się w jeszcze nieznanych obszarach nieba :)

Orzeł

Łabędź

 

Kuba

cyg_1600.jpg

orzel_1600.jpg

Edytowane przez kuba_527
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rawy. Było trochę szumu kolorowego więc robiłem lekkie odszumianie i rozmycie 0,5pix i to tyle. Ogólnie zapis do jpg już zmienia wygląd zdjęcia.

Właśnie Astronomy Tools to jest planowany najbliższy zakup. Mam Annie's Astro Actions i się uczę jak je wykorzystywać.

Co do biasów to chyba muszę faktycznie zrobić bibliotekę, tylko że:

-przy sumarycznych czasach naświetlania rzędu 400s czekanie drugie tyle na "darki" z aparatu nie jest problemem

-odszumianie w aparacie dodaje "dodatkowy szum" (trochę śliskie stwierdzenie)

-mam wrażenie że szumy w aparacie się "zmieniają", więc biblioteki trzeba mieć aktualne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

coś więcej? :)

Może kiedyś się zbiorę i opiszę dla wszystkich mój sprzęt. Tak w telegraficznym skrócie:

-paralaktyk 100% własna konstrukcja, do dużych obciążeń (planuję na nim powiesić tubę 12")

-mobilno-stacjonarna konstrukcja (stojak ze zdejmowanymi kółkami, na miejscu obserwacji stawiany na stożkowych gniazdach ramy wkopanej w ziemię - odpada ustawianie polarnej)

-główne przekładnie cierne 203mm:4mm

-przekładnia paskowa (pasek zębaty) chyba 60:14

-silniki krokowe 400 kroków

-sterowniki stepsticki drv8825, mikrokrok 1/32 - podczas "prędkości nieba" wychodzi około 32 mikrokroków na sekundę

-sterowanie własne - na ATTINY2313 - pilot na kablu i relaybox usb do guide

-licznik impulsów w osiach Ra i Dec z wyświetlaniem współrzędnych (również połączenie z kompem i wyświetlanie na ekranie pozycji)

-wbudowany motofocus (sterowany ręcznie)

-sterownik z dwoma trybami pracy normalny i śledzenie - w trybie śledzenie (ISS) klikając na pilocie +Ra/-Ra/+Dec/-Dec odpowiednia oś przyspiesza/zwalnia przy każdym kliknięciu o jakiś procent prędkości - patrząc na ekran aparatu w trybie LV daje się sterować i kręcić filmik nie gubiąc obiektu

Przekładnie cierne umożliwiają "ręczne" korekty położenia (szybkie, ręczne GoTo na szukacz blisko celu->plate solve w APT->wpisanie aktualnych współrzędnych->dojazd napędami do obiektu według wskazań wyświetlacza).

Napęd paskowy jest sztywny - cały napęd jest sztywny. Wykonanie jednego (każdego) kroku jest widoczne - nie ma luzów.

 

Oczywiście w tym przypadku to była "armata na komara"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.