Skocz do zawartości

IC 1318 + pełnia + biedasprzęt


Qbszon

Rekomendowane odpowiedzi

Mój motylek z zeszłego piątku (31.07). Łysy dawał czadu niemiłosiernie, ale pogoda była ładna i szkoda by było się nie rozstawić - zwłaszcza, że odwiedzając rodziców 'we wsi' mam wygodę w postaci ogrodzonego terenu, prądu i hehe piwka ;) zwykle niestety jest wożenie się po dzikich polach i zasilanie z zapalniczki w dorożce ;). No dobra, do rzeczy.

55 x 150s Tairem3s @ 5,6 + Canon 1100d full spectrum + cls ccd. Czemu BW (a w zasadzie kanał r)? Główne powody (oprócz próby ukrycia moich średnich umiejętności obróbki) są dwa ->
- Podczas wyciągania obiektu pojawiły mi się w pionie i poziomie jakby 'pasy szumu' - które widać z resztą na zdjęciu, ale w kolorze kłuły w oko jeszcze bardziej. Nie mam pojęcia czemu się pojawiły ;( materiału wcześniej zbierałem mniej i nic takiego nie występowało, no a teraz wyglądało to na prawdę badziewnie.. mam nadzieję że canonowa matryca nie zaczyna oddawać ducha bo posmutnieje jeszcze bardziej

- Drugi powód to, że ruska maszyna nie spisuje się najlepiej. Pole całkiem płaskie, ale wszystkie średnie gwiazdki są jakby wewnątrz czerwonego balonu ._. I teraz nie wiem czy to aberra i przykręcać go jeszcze bardziej, czy są to te 'bloated stars' którymi mnie straszył internet jak kupowałem aparat full spectrum. NO ALE przecież filtr cls ccd powinien w teorii załatwiać sprawę. W każdym razie w BW nie widać

No, tyle narzekania, z dobrych rzeczy to chociaż sklejony na szybko guiding zadziałał i dzielnie prowadził przez cały czas, także noc nie poszła na nic ;)

post-26112-0-68043200-1438801908_thumb.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 To raczej to co ci Spirit napisal...

Ad. 2 Jesli masz Canona full spectrum to focac przez obiektyw wylazi Ci blooming.

 

EDIT: Przyjrzalem sie teraz dokladniej zdjeciu i moim zdaniem po prostu Ci ostrosc uciekla.

Edytowane przez FunkyKoval35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No w sumie noce teraz ciepłe to można się było tego spodziewać ._.

2. _Spirit_ & FunkyKoval35 -> to jest tak jak napisałem, wersja 'CLS CCD', taki -> http://www.astronomik.com/en/photographic-filters/cls-ccd-filter.html , tylko ze w wersji 'clip in' (wykres transmisji podejrzewam ze jest taki sam). I tutaj już nie chodzi o kolor gwiazdek, tylko o to że wyglądają jak na zdjęciu poniżej - po lewej Tair w porównaniu z Jupiterem21m. No wiem że to nie są obiektywy z najwyższej półki, ale keuczę aż tak ? :\ A jeżeli to kwestia ostrości no to... musiałem kupić za 'grubą' przejściówkę eos/m42 :P

post-26112-0-88454500-1438847414_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ten Canon jest modowany? Jeśli tak to punkt ostrości niekoniecznie jest tam gdzie na obiektywie masz zaznaczone nieskończoność. W moim 350d po wymianie filtra pkt ostrości zmienił się i to sporo. Przez tą niewiedzę straciłem raz całą 2h sesję na -30 mrozie.

 

Ze zdjęć które tutaj prezentujesz wnioskuję że głównym problemem jest brak ostrości.

Czy robisz z całkiem otwartą przysłoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, modowany. W sumie to zmiany punktu ostrości nie brałem pod uwagę, teraz będzie dużo ładniej pogody to potestuje trochę oba obiektywy z niemodowanym canonem i sprawdzę czy problem nadal będzie występował. Tairem zdjęcie było robione na przysłonie 5,6 , Jupiterem też coś koło tego. Na pewno nie całkiem otwarta ;)
GEEEZ, ale z tym wszystkim problemów ;_;
Dzięki w każdym razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.