Skocz do zawartości

Plejady


gimel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje pierwsze podejscie do plejad.

Narazie tylko pare klatek (20 x 30sek, canon 5d mod, newton 254mm/1200mm).

Mam tez jak widac spory problem i z ostrością i z prowadzeniem.

Niebardzo tez wiem, ktorym programem stackowac. Narazie wykorzystuje DSS, ale jak widac troche nie daje rade miejscami. Dziwne jest to ze przecinki robia sie nieregularnie (zwlaszcza w prawej gornej czesci kadru), a uzywam korektora komy GSO. Dzis sprobuje dostrzelac troche wiecej bez korektora.


20787096585_9ee0cbf682.jpg

Edytowane przez gimel
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś bardzo niedobrego stało się z tym zdjęciem.

Delikatnie mówiąc.

 

Pokaż surowego stacka oraz jedną surowa klatkę. Na podstawie tego zdjęcia nie da się nic powiedzieć, to jest twórczość artystyczna :) Powiedz również, na jakim montażu jest teleskop. Niestety mówiąc bez ogródek poszedłeś w bardzo złą stronę przy obróbce oraz masz liczne problemy na etapie robienia zdjęcia - prowadzenie, ostrość, może kolimacja czy koma, trudno powiedzieć. Bardzo dziwna obróbka utrudnia identyfikację. Po pierwsze, nie odszumiaj tak bardzo, oraz nie przesadzaj z kontrastem.

 

 

20 x 30sek

Taka ilość materiału da Ci w przyszłości znacznie lepsze efekty, gdy zbierzesz te klatki poprawnie. Nie zmienia to faktu, że to bardzo mało materiału, ale puki nie rozwiążesz problemów sprzętowych, to nie ma się co pchać w kilkugodzinne sesje, bo i tak nic to nie da.

 

DSS to dobry program, szczególnie dla początkujących, ale z taką masakra na klatkach to żaden program nie da rady :)

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze spory problem ze sterowaniem. Dysponuje platforma paralaktyczna pana Leszka Jedrzejewskiego, ale cos nie moge sobie z nia poradzic. Jak juz mi sie wydaje ze jest ustawiona na GP to po paru poprawnych klatkach zaczynaja pojaiwac sie przecinki. I to przy czasie 30 sek, wiec kiepscizna:/
Pracuje aktuyalnie nad gudingiem (tuba 80/400) ale moja webkamerka microfost vx-1000 (ze sciagnietem obiektywikiem) ma chyba za mala matryce bo tylko raz udalo mi sie zlapac gwiazdke. Moze tez miec za slaba czulosc, albo ja nie wiem jak uaktywnic w niej dluzsze czasy naswietlania:/

Gradienty wynikaja pewnie z sedziwego wieku aparatu, badz ze wzgledu na modyfikacje (zupelny brak filta przed matryca).
Ze zdjecia chcialem wyciagnac cokolwiek, ale jak mowilem, materialu malo, iso wysokie, ect. No ale zawsze cos, nawet ledwo widoczny pył pokrywa sie z world wide telescope:)

Nie mam tez jeszcze maski, wiec ostrze tez metoda prob i bledow (kard i korekta), a ze po modyfikacji body, przesunal mi sie back focus chyba zadanie mam jeszcze bardziej utrudnione (rozbierznosc ostrosci tej z wizjera w stosunku do tej na matrycy).

No ale narazie sie nie zrazam, kazdy od czegos zaczynal:)

To jedna z lepszych klatek (ta akurat przy 45s) jakie udalo mi sie wyciagnac na tym sterowaniu przy ogniskowej 1200mm i pryz obciazeniu ok 30kg

post-29040-0-41415500-1440433037_thumb.jpg

Edytowane przez gimel
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.