Skocz do zawartości

Histogram po stackowaniu


BuliPunk

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach nauki podstaw astrofoto wziąłem się za szerokie kadry ze statywu. Wycelowałem Canona z obiektywem 50mm w Andromedę i okolicę i zrobiłem 40 lightów i po 10 darków i biasów. Całość zestackowałem w DSS i… no właśnie – wydaje mi się że lipa.

Nie za bardzo mogę cokolwiek z tego wyciągnąć. Wydaje mi się że histogram pliku wynikowego jest nieprawidłowy. Oto on:

 

post-29322-0-37820800-1440537881_thumb.jpg

 

 

Poniżej wklejam histogram pojedynczej klatki, który wydaje mi się ok:

 

post-29322-0-76447300-1440537927_thumb.jpg

 

Jeśli mój wynikowy histogram jest nieprawidłowy to z czego może to wynikać? Próbowałem kilka razy na różnych ustawianiach w DSS ale zawsze miałem ten sam problem. Coś jednak musiałem prawdopodobnie zrobić nie tak…

A może histogram jest w porządku a moje dalsze próby obróbki są nieudolne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, taki histogram ma właśnie wyjść. Robisz na tym zdjęciu ze 2-3 razy krzywe i już wszystko widać.

 

Tak robiłem ale dostawałem głównie szum, mały gradient cieni itp. Wygląda jednak na to, że zgubiło mnie przywiązanie do GIMPa i wynikająca z tego "ośmio-bitowość".

Wczorajszy szybki podgląd w PS był już dużo bardziej zachęcający.

Dzięki:)

 

Powalczę dalej z tematem to pewnie pojawią się kolejne pytania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo też mam problem z histogramem.
Po stackowaniu w DSS mam na dole histogram, i na pierwszym planie jest kolor szary, a co za tym idzie zdjęcie jest pozbawione kolorów. Zawsze tak mam czy to szeroki kadr, czy nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo też mam problem z histogramem.

Po stackowaniu w DSS mam na dole histogram, i na pierwszym planie jest kolor szary, a co za tym idzie zdjęcie jest pozbawione kolorów. Zawsze tak mam czy to szeroki kadr, czy nie :/

 

Stack z DSSa jest trochę wyprany z koloru ale ten kolor tam jest. Da radę go wyciągnąć w dalszej obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to też nic nadzwyczajnego, DSS wypluwa bardzo słabo nasycone stacki, więc kolorki dopiero się podbija podczas obróbki. Ewentualnie przy stackowaniu jest jedna opcja, którą się zaznacza, żeby było mniej szaro, ale już nie pamiętam które. Jest w recommended gdzieś na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.