Skocz do zawartości

Jaki sklep w Warszawie polecacie?


Lucio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich userów,

 

A więc zacznę od tego, że zaczynam przygodę z astronomią i przyznam, że na teleskopach się nie znam. Na początek planuję zakup Sky-watchera dobson 8 pyrex i ma być to nowy sprzęt. Obserwacje będą się odbywały głównie nad wiejskim niebem.

Moje pytanie brzmi; który sklep w Warszawie możecie polecić, a może lepiej jest kupić przez neta?

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje sprzęty kupiłem w salonie Delta Optical, w teleskopy.pl (mają sklep pod mostem), a częsciowo w astrokraku.pl (wysyłkowo), a nawet w astroshop.pl (zagraniczny wysyłkowy). W każdym przypadku transakcje przebiegły bezproblemowo. W Delcie i teleskopach zawsze udaje mi się utargowac cenę. Delta ma sporo sprzętu wystawionego, ktory możesz pomacać. Teleskopy mają za to np. okulary Explore Scientific, których Delta nie ma. Jeśli chodzi o serwis, to korzystałem z usług Delty (bo coś tam było zabrudzone, albo nie pasowało) zawsze bezproblemowo wymieniali sprzęt na inny lub zwracali pieniądze. Bardzo ich polecam. Po dobrych negocjacjach mają najlepsze ceny na rynku w mojej opinii. To czego nie oferują spokojnie kupuj w teleskopy.pl.

Edytowane przez xaos
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się wybrać "pod most". Teleskopy.pl pod mostem Poniatowskiego. Tam stoi sporo sprzętu do pomacania i ew. wypróbowania na miejscu (np lornetki). Najlepiej osobiście podagać z panem Aleksandrem.

Drugie miejsce to Delta Optical niedaleko ronda ONZ. Z uwagi na większy metraż mają wystawione do pomacania sporo więcej sprzętu. Tyle że w Delcie jest mniej "domowo" i bardziej formalnie, raczej Ci nic nie doradzą poza tym co jest oczywiste.

W obu sklepach ceny w realu i internetowe są takie same. W teleskopach da się czasami coś potargować, Przy okazji jest sponsorem konkursów na sąsiednim forum.

Pozdrawiam,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucio, ja bym Ci polecał, jeśli coś kupisz w jednym z tych warszawskich sklepów, i (oby nie!) będziesz musiał to coś reklamować, to bezwzględnie przy oddawaniu sprzętu razem z pracownikiem sklepu opisz na protokole reklamacyjnym jego stan (nieuszkodzony, czyste soczewki/lustra, etc), a przy obiorze przy pracowniku sklepu otwórz pudło i sprawdź czy ze sprzętem jest wszystko OK.

Niestety jeden z warszawskich sklepów oddał mi reklamowanego newtona z zabrudzonym (jakby tuba stała w kotłowni przez miesiąc, bez dekla) i uszkodzonym LG (odprysk w centrum). Pomijając fakt że próbowali winą obarczyć mnie, to już kuriozalne było tłumaczenie właściciela sklepu, że przecież środek LG nie bierze udziału w tworzeniu obrazu, więc o co mi chodzi.

 

To tyle, udanych zakupów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Członkowie ptma maja w tych sklepach znizke chyba 7%. Jak sie zapisać do ptma?

Zapraszam co poniedzialek na bartycka do camk na wykład a potem do Janusza Wilanda po prawej od wejscia. Sala wykladowa jest na lewo.

A czy odbywają się tam jakieś obserwacje po wykładach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucio, ja bym Ci polecał, jeśli coś kupisz w jednym z tych warszawskich sklepów, i (oby nie!) będziesz musiał to coś reklamować, to bezwzględnie przy oddawaniu sprzętu razem z pracownikiem sklepu opisz na protokole reklamacyjnym jego stan (nieuszkodzony, czyste soczewki/lustra, etc), a przy obiorze przy pracowniku sklepu otwórz pudło i sprawdź czy ze sprzętem jest wszystko OK.

Niestety jeden z warszawskich sklepów oddał mi reklamowanego newtona z zabrudzonym (jakby tuba stała w kotłowni przez miesiąc, bez dekla) i uszkodzonym LG (odprysk w centrum). Pomijając fakt że próbowali winą obarczyć mnie, to już kuriozalne było tłumaczenie właściciela sklepu, że przecież środek LG nie bierze udziału w tworzeniu obrazu, więc o co mi chodzi.

 

To tyle, udanych zakupów.

Odrzuciłem opcję zakupu używanego teleskopu ze względu na brak doświadczenia, przez co mogliby mi wcisnąć bubel. Wydawało mi się, że zakup nowego teleskopu nie wiąże się z ryzykiem otrzymania wadliwego sprzętu. Szukam, więc sklepu, który ma najwięcej pozytywnych opinii i który sprosta tym minimalnym wymaganiom jakie wiążą się ze sprzedażą(czyli wydanie kompletnego i nie uszkodzonego sprzętu oraz w razie konieczności serwisowanie go).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie.... Jezeli kupujesz z dobrego źródła, to uzywka będzie lepsza od nowego.

Na forum nikt z użytkowników nie wcisnie ci bubla, prędzej po zakupie w sklepie nowego i otwarciu paczek może wyksc coś nie tak.

 

Wykłady sa o 17 tej i trwaja godzine. Potem obserwacje, a raczej pokazy nieba. Napiszmi na PW to podeślę ci harmonogram w pdf.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzuciłem opcję zakupu używanego teleskopu ze względu na brak doświadczenia, przez co mogliby mi wcisnąć bubel. Wydawało mi się, że zakup nowego teleskopu nie wiąże się z ryzykiem otrzymania wadliwego sprzętu. Szukam, więc sklepu, który ma najwięcej pozytywnych opinii i który sprosta tym minimalnym wymaganiom jakie wiążą się ze sprzedażą(czyli wydanie kompletnego i nie uszkodzonego sprzętu oraz w razie konieczności serwisowanie go).

Uważam że miałem po prostu pecha + obsługa sklepu była mało pro-kliencka. Podkreślam, że połowa moich znajomych bardzo (!) chwali sobie ten sklep, kupuje tam sprzęt, dostaje coś do testów, więc... fifty-fifty ;) Możliwe że tak to jest pod mostami ;)

 

Nowy sprzęt może być wadliwy. Wystarczy że w fabryce coś zostanie za słabo/za mocno skręcone. W moim newtonie było źle wklejone LW, podobno (powtarzam co dostałem w korespondencji) było naprężone, co dawało w efekcie rozciągnięte gwiazdki, niezależnie od skolimowania czy też ustawienia ostrości.

 

A propos podejścia do klienta... fragment korespondencji mailowej:

 

ja:

"Witam,

chciałbym wrócić do tematu. Teleskop daje poprawne obrazy - i z tego jestem w 100% zadowolony.

Zgodnie z umową, miałem do Państwa wrócić po stwierdzeniu, czy teleskop daje poprawne obrazy, żeby uzgodnić co dalej z uszkodzonym lustrem (dla przypomnienia: ubytek fragmentu warstwy odbijającej w obszarze krążka oznaczającego środek lustra).

A więc - teleskop jest sprawny (daje poprawne obrazy), dlatego proszę o propozycję rozwiązania sprawy uszkodzonego lustra."

 

odpowiedź teleskopy.pl:

"Mam sam sobie karę wyznaczyć?"

 

Komentarz poziomu odpowiedzi chyba zbędny.

 

Aby być uczciwym, po mojej dość już konkretnej ripoście zawierającej m.in. kwotę zadośćuczynienia za uszkodzone lustro dostałem maila zaczynającego się obłudnym "Panie Łukaszu, jest Pan moim ulubionym klientem, wie Pan o tym doskonale, i dlatego cieszę się, że to Pan, a nie ja wskazujemy kwotę." (masakra totalna, JA miałem zaproponować rozwiązanie problemu który nie ja spowodowałem) + propozycję regeneracji lustra, ale z niej nie skorzystałem. Dlaczego? Bazując na dotychczasowych doświadczeniach najzwyczajniej w świecie obawiałem się, że będzie jeszcze gorzej niż dotychczas.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.