Skocz do zawartości

MTO 11CA


astroamator1

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam MTO 11CA,Stan optyki jest bardzo dobry,żadnych rys czy też przebarwień jedynie odrobina kurzu,natomiast stan zewnętrzny jest trochę gorszy,są obicia i zadrapania.Kupiłem go w połowie września od kolegi z tego forum,specjalnie na zaćmienie księżyca.teraz już mi nie jest potrzebny.Regulacja działa z należytym oporem,gwinty w gniazdach nie są pozrywane,jest przedni dekielek i trzy filtry.Uchwyt statywowy nie jest przedmiotem sprzedaży.Cena 420zł.Istnieje możliwość wysyłki do przetestowania.

DSC08856.JPG

DSC08865.JPG

DSC08866.JPG

DSC08873.JPG

DSC08867.JPG

Edytowane przez astroamator1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej zapytać Astroamatora1

a nie jakiegośtam - usera

czesc kolego. nie bardzo wiem o co Ci chodzi.....

info ponizej.

 

mam pytanie do usera sprzetu.

jak sie tym ostrzy z lustrzankami?

moze uzywales canona....?

 

tez go mam i nie wiem czego sie spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam MTO 11CA,Stan optyki jest bardzo dobry,żadnych rys czy też przebarwień jedynie odrobina kurzu,natomiast stan zewnętrzny jest trochę gorszy,są obicia i zadrapania.Kupiłem go w połowie września od kolegi z tego forum,specjalnie na zaćmienie księżyca.teraz już mi nie jest potrzebny.Regulacja działa z należytym oporem,gwinty w gniazdach nie są pozrywane,jest przedni dekielek i trzy filtry.Uchwyt statywowy nie jest przedmiotem sprzedaży.Cena 420zł.Istnieje możliwość wysyłki do przetestowania.

Moze to mocowanie mto tez chcesz sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotografią to praktycznie wcale się nie zajmuję ,chciałem zrobić parę zdjęć z zaćmienia,ale niestety nie udało z przyczyny niezależnej ode mnie,ale zrobiłem pare fotek księżyca wcześniej lustrzanką sony a33,połączonej za pomocą przejściówki na gwint 42x1,z ostrzeniem nie ma żadnego problemu,nie wiem jak z innymi lustrzankami

DSC08672.JPG

Edytowane przez astroamator1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki obiektyw i z mojego doświadczenia mogę napisać, że ostrzy bez problemu z praktycznie każdym aparatem (Canonami, Soniakami, Nikonami itp...). Potrzebne są tylko odpowiednie przejściówki z gwintu M42. Jedynie, jeśli chce się używać go do wizuala, trzeba zrobić delikatną modyfikację polegającą na wykręceniu jednej śrubki, tak żeby pierścień regulacji ostrości nie miał ograniczeń (na sieci bez problemu da się znaleźć, którą). Uzyskuje się wtedy większy backfokus. Wtedy spokojnie można założyć z tyłu kątówkę z gwintem na M42 i używać jako małego teleskopu. Kątówka do kupienia w pewnej krakowskiej firmie ;) A - jeszcze jedno. Pierścień ostrości w tych obiektywach ma spory opór - nie jest to wielki problem, ale trzeba się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.