Skocz do zawartości

Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie czysto techniczne.

 

Posiadam kamere z chipem KAF-8300, w instrukcji kamery pisze, że posiada ona backfocus od chipu to gwintu T2 29,24mm.

 

Korektor WO Flattener III wymaga by chip był oddalony o 56mm.

 

Czyli jeśli dobrze to rozumiem, to powinienem zastosować przedłużkę T2 26,76mm pomiędzy flattenerem i kamerą (56mm-29,24mm=26,76mm).?

 

Na rynku nie widziałem takiej przedłużki, jedynie pełne 26mm, lub krótsze/dłuższe.

 

Co będzie, gdy przedłużka, lub ich suma będzie nieco krótsza, lub dłuższa ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli długość będzie się różnić, to będzie po prostu gorsza korekcja. Jest jakaś tolerancja i nie trzeba dobierać z dokładnością do 0,01mm. Być może 26 mm będzie dobre. Tak samo czasem deklarowana odległość rożni się od potrzebnej o 1-3 mm, więc nieraz trzeba eksperymentować.

Jeśli potrzebujesz niestandardowej złączki, to w astrokraku dostaniesz co tylko zechcesz. Napisz email do sklepu lub pw do Janusza na astromaniaku i podaj rodzaj i długość potrzebnej przedłużki. Możesz też wysłać rysunek techniczny, ale tutaj raczej nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą to różnice powiedzmy +/- 1mm to nie powinno być dużej różnicy. Podejrzewam że to przybliżona specyfikacja. Bo korektor będzie inaczej współpracował z różnymi ogniskowymi. Zawsze można zamówić u kogoś taki rozmiar jaki potrzebujesz. Ale niech bardziej zaawansowani użytkownicy się wypowiedzą.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1-2 mm można uzyskać stosując podkładki dystansujące między kamerą a flattenerem. Gwint na złączce ma jakieś 6-7 mm jak zastosujesz podkładki na 1mm, to i tak zostanie sporo gwintu. Kiedyś na giełdzie, przy okazji innych zakupów, kupiłem stalowe podkładki wielkością idealnie pasujące do t2 i grube na jakieś 0,3mm. Składam po kilka i mogę w pewnych granicach zwiększać backfocus. Nawet specjalnie zrobiłem u tokarza krótszą o 1 mm złączkę żeby mógł później po dołożeniu podkładek optymalnie dobrać jej długość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr szklany grubości 3mm wydłuża tor optyczny o 1mm. Czyli o 1.3 swojej grubości.

Zamówiłem sobie w krakowie zaliczkę o dlugosci -1mm. Gdy wkrece fitr luminancji lub ha odleglosc bede mial w punkt.

Nie rozumię o co ci chodzi ? Edytowane przez Killerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backfocus korektora jest podawany z dokładnością plus minus dwa milimetry. Trzeba przewidzieć możliwość regulacji consjmniej w tym zakresie. Uwzględniając filtr to i tak wymagany zakres mieści się w tym co podaje fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.