Skocz do zawartości

Jak traktować "handlowanie"?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wieczór.

 

Jako że zostałem poinformowany przez kolegę z tutejszego forum że prowadzicie Panowie rozmowę na temat mojej aktywności w dziale giełdy tego forum , czym prędzej napiszę parę słów o sobie w formie sprostowania czy wyjaśnienia waszych wątpliwości odnośnie mojej osoby.

Na wstępie Przepraszam że faktycznie na tutejszym forum nie udzielałem się aktywnie w innych działach niż giełda , być może z przyzwyczajenia iż piszę już dość długo we wszystkich działach forum "Astromaniaka" i brak czasu czy energii na powielanie tematów przyniósł taki a nie inny efekt kształtując wizję mojej osoby jako "FORUMOWEGO HANDLARZA".

Postaram się nadrobić zaległości i podzielić się z użytkownikami tegoż forum własną wiedzą i doświadczeniem odnośnie sprzętu , akcesorii astro , własnych obserwacji , spostrzeżeń i doświadczenia.

Fakt faktem że są okresy mojej dużej aktywności w działach giełdy tutejszego forum i forum "Astromaniaka" , wynikają one z tego iż przez moje ręce przechodzi masę sprzętu , częściowo zakupionego w kraju a częściowo za granicą. Lubię często coś kupować , testować , sprawdzać i często na forum "Astromaniaka" opisywać.

Czasami pewne moje uwagi i wnioski są niewygodne dla dystrybutorów sprzętu , ale moje małe recenzje i opisy , uważam są prawdziwe i wynikają z praktyki obserwacyjnej w terenie a nie są wyssane z palca co uprawiają niektórzy użytkownicy forów.

Jestem członkiem miłośniczego obserwatorium koło Krakowa , gdzie mamy grupę entuzjastów Astronomii , często Zapraszamy osoby z zewnątrz na pokazy nieba i wciągamy je zaszczepiając im bakcyla miłośniczej Astronomii do wspólnych obserwacji jak i astrofoto.

Często też koledzy i znajomi , których mam masę w całej Polsce powierzają mi coś do sprzedania na giełdzie gdyż jak uważają jestem w pewien sposób dla niektórych użytkowników , "wiarygodną osobą".

Jeżeli moja aktywność na tutejszej giełdzie jest uważana za zbyt dużą to czuję się trochę zaskoczony a z drugiej strony zdaję sobie sprawę jak to wygląda.

Nie żyję z handlu na forach , czasami mam też ogłoszenia grzecznościowe jak np. z lustrami , gdzie wykonawca został wystawiony do wiatru przez osobę która zamówiła dużą ilość zestawów optyki do dużych Newtonów i ich nie odebrała jak i za nie nie zapłaciła.

Zostałem poproszony telefonicznie abym wypuścił je na giełdę i tak zrobiłem praktycznie bezinteresownie na forum "Astromaniaka" , wielu miłośników Astronomii , dzięki temu ogłoszeniu stało się posiadaczem wspaniałego dużego teleskopu za kwotę dużo mniejszą niż w sklepie , biorąc pod uwagę Doskonałą jakość ręcznie figuryzowanej optyki.

Ponadto lubię "roszadować" sprzętem , którego osobiście mam sporo , cały czas coś kupuję , sprawdzam , testuje.

Przez moje ręce przeszedł prawie cały asortyment dostępny w kraju , Teleskopy , Refraktory , Okulary , Akcesoria i dlatego mam spore rozeznanie i doświadczenie w temacie sprzętu , lubię często doradzać i ukierunkowywać zainteresowanych miłośników Astronomii.

Często też dzwonią do mnie osoby z pytaniami o poradę , jestem zawsze otwarty i szczerze dziele się swoim doświadczeniem z każdym kto do mnie napisze czy zadzwoni , pomogłem też w budowie masy dużych teleskopów , Newtona , czy Cassegraina w Polsce.

Jestem częstym gościem Chorzowskiego Planetarium , gdzie nasz kolega prowadzi prelekcje i wykłady dla miłośników Astronomii , moi koledzy z naszej grupy obserwacyjnej to przeważnie zawodowi Astronomowie , Fizycy i ludzie związani z ta nauką.

Jestem w naszej paczce głównym serwisantem sprzętu , zajmuje się jego konserwacją , poprawkami itp. , ludzie z całej Polski powierzają mi teleskopy do kolimacji , poprawek itp. , moje grzecznościowe usługi nie mają charakteru zarobkowego , gdyż nie biorę za nie "KROCI" , lubię pracę ze sprzętem i osobiście wyprowadziłem masę teleskopów i sprzętu z opłakanego stanu na doskonały instrument.

Prywatnie jestem Inspektorem BHP i brygadzistą-majstrem koordynatorem BHP na budowie , aktualnie jestem po czerwcowym zawale serca i siedzę w domu na chorobowym..

 

Fakt sprzedaję dużo , ale też dużo i często kupuję , może nie w kraju , ale za granicą , przynajmniej kiedy jeszcze się to opłacało , aktualnie kursy walut są takie a nie inne i moje zakupy znacznie się ograniczyły do wyjątków.

 

Pozdrawiam Wszystkich Członków Forum i Myślę że napisałem już wystarczająco dużo o mojej osobie.

Służę pomocą na PW jak i telefonicznie 604054008.

 

Pozdrawiam Krzysztof_P z Krakowa.

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Prywatnie jestem Inspektorem BHP i brygadzistą-majstrem koordynatorem BHP na budowie , aktualnie jestem po czerwcowym zawale serca i siedzę w domu na chorobowym..

...

 

40 lat i zawał :icon_sad:. Chyba zajmujesz się czyś bardzo stresującym.

Życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziękuje , faktycznie 40 lat i mnie rozłożył na łopatki , nie spodziewałem się że mam tyle cholesterolu który zatkał mi żyły aż straciłem przytomność.

Zbyt intensywna praca , duży stres i odpowiedzialność też zrobiły swoje.

Jestem dobrej myśli i mam nadzieję że wyjdę na prostą , jest już ze zdrowiem dużo lepiej , ale lekarze jeszcze przetrzymują mnie na dalszym chorobowym odradzając na dzień dzisiejszy pracę.

 

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w miarę możliwości nadrobić zaległości na tutejszym forum i wyprostować tym samym wizerunek mojej osoby.

 

Trzymam za słowo ;) Z tym "prostowaniem" to też bez przesady. Była w tym temacie spora dyskusja na temat jak traktować giełdę i nie przewiduję żadnej "nagonki" (to chyba za mocne słowo) co nie zmienia faktu, że fajnie gdy ludzie, którzy w dużym stopniu korzystają z giełdy, zajrzą czasem w inne rejony forum i tam zabiorą głos właśnie z powodu dużego doświadczenia ze sprzętem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.