Skocz do zawartości

moje M45


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można wielokrotnie wykonywać operacji krzywych i histogramu. Każdy taki ruch to nieliniowe przekształcenie obrazu powodująca wzrost artefaktów, szumu itp. Należy to zrobić raz i ew.korekta mała drugi raz.

Korektę tła powinno się robić przed wszelkimi przekształceniami nieliniowymi

Warto tu wspomnieć że tego o czym pisze Maciej nie da się zrobić w PS a przynajmniej ja tego nie potrafię zrobić - świetnie się do tego nadaje PixinsightLE lub wersja komercyjna - a dokładnie ich krzywe. A jeżeli chodzi o zdanie "Korektę tła powinno się robić przed wszelkimi przekształceniami nieliniowymi" to spierałem się o to z Maciejem i zdaje się ustaliliśmy że nie chodzi tu o krzywe które de facto są nieliniowe a o różnego rodzaju akcje upiększające - popraw mnie Maciej jeżeli coś pomieszałem ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na smartfonie przy full jasnisci kolory idą b w niebieskie z dużą saturacja. Na monitorze mam całkiem inny widok.

A kto ocenia jakość fotki na smartfonie?

Czytałeś to : http://astropolis.pl/topic/40797-jak-ogldam-zdjcia-obiektw-nieba-gbokiego-cz-ii/

 

Poszukaj pierwszej cześci, bo ktoś wyciął z Astropolis. Jest na pewno na Forum Astronomicznym

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nigdy nie zostanę astrofotografem - mnie już pierwsze podejście Taysona zadowala, a okazuje się słabe! Ale na szczęście dostrzegam różnicę między pierwszym a ostatnim -czyli może...( odpowiednik muzyczny moich możliwości jest taki: słyszę kiedy zaczynają grać..:)).

Tayson - gratulacje!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zbiłeś mnie z tropu, jak ktoś pisze o flatach to poziom ADU powinien wynosić 2/3, więc wychodzi ca 40 000 dla przeciętnej kamery... to jak to jest naprawdę?

 

http://www.cyanogen.com/help/maximdl/Flat-Field_Frame_Calibration.htm

 

To create a flat-field frame, the optical system is illuminated by a uniform light source and an exposure is taken. To avoid non-linearity at the top and noise at the bottom of the camera's range, the exposure is usually chosen to get an average value of 30% to 50% of the saturation level. The flat-field is then renormalized by dividing each pixel into the average value in the array. Any pixel that is more sensitive will be assigned a number slightly below 1; any pixel that is less sensitive will be assigned a number slightly above 1. When this frame is multiplied by a raw image, it removes the sensitivity variations.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.