Skocz do zawartości

Video timelaps


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

pomozecie.... mam problem ze swoim 50D. na YT nie moge znalezc nic sensownego.

chcialem nagrac film z predkoscia 1fps i odtwarzaniem 30fps w HD.

 

uruchomilem ML, ale nie mam pojecia gdzie i co zmienic?

po aktywacji Movie record w trybie LV moge nagrywac, ale z szybkoscia 30fps.

 

na tym ekranie to gdzies jest?

czy na drugim zdjeciu tez musze cos zmienic?

ekspozycje chcialbym auto.

glownie bede uzywal do krajobrazow, bo do astro to lepiej poskladac ze zdjec.

 

20151221_131125.jpg

20151221_130027.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz moze gdzie zmienic dlugosc wyswietlanego obrazu po kazdej przechwyconej klatce podczas robienia kilku zdjec z intervalometeru?

odstepy miedzy zdjeciami to 5s a ja chcialbym aby kazde wyswietlao sie po 2s.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz moze gdzie zmienic dlugosc wyswietlanego obrazu po kazdej przechwyconej klatce podczas robienia kilku zdjec z intervalometeru?

odstepy miedzy zdjeciami to 5s a ja chcialbym aby kazde wyswietlao sie po 2s.

W ustawieniach Canona to się ustawia (nie w ML), jak nie będziesz mógł znaleźć to zajrzę u siebie jak to się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plik nagrywa mi sie jako *.MOV i nie moge go edytowac w VirtualDub.

fps override=10.

attachicon.gifvb1.jpg

 

Czym go przekonwertowac?

Gdy go konwertuje na mpeg lub avi w Freemake Video Converter VirtualDub nadal go nie otwiera

 

 

To raczej dość dziwne. A normalne, canonowskie filmy możesz odtwarzać na komputerze? Najlepiej jakbyś sprawdził na innym PC. Może nie masz prawidłowych kodeków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson niepotrzebnie utrudniasz sobie życie, nagrywasz film z lustrzanki w formacie mov a potem chcesz robić z tego timelapsa ? potrzebujesz do czegoś dźwięk ?

 

Myślę że lepiej jak zrobisz sekwencje zdjęć w formacie raw (sraw) a następnie wywołasz hurtowo 16 bitowe pliki do formatu jpg z małą kompresją.

Potem wczytaj pierwszy plik do Virtual duba i masz timelaps.

Pamiętaj o minimalnej ilości klatek na sekundę (24) i po korekcie filtrami wg potrzeb w programie zapisz końcowy plik bez kompresji na dysku.

 

Ostatnim elementem który robię na potrzeby publikacji jest kompresja darmowym Any Video Converterem do formatu np. mp4 lub mkv kodując kodekiem h264 pamiętając o ustawieniu kompresji (przykładowo dla 1920x1080) min. 8000 - 10 000 kb/s.

I to tyle w temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.