Skocz do zawartości

Zestaw do astrofotografii do 3500PLN


Astroskrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, piszę pierwszy raz więc... Witam wszystkich.

 

Czytam to forum od jakiegoś czasu i przyznam się, że mimo wielkiej pasji do astronomii- z zawodu jestem fizykiem- pogubiłem się w tym wszystkim. Wszystkiego jest za dużo i muszę skorzystać z Waszej bezpośredniej pomocy. Cena tak naprawdę nie jest bardzo istotna ale wiadomo, że im mniejsza tym lepiej.

 

Co mnie interesuje? Teleskop do robienia zdjęć DS. Chciałem napisać jeszcze jakieś większe szczegóły ale boję się że tylko zamotam to wszystko. Chciałbym żeby to były niezłe zdjęcia, czyli pewnie jakieś napędy by się przydały żeby móc naświetlać dłuższe odcinki czasu. Dobra...zaczynam motać i się gubić. Pomożecie mi?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już mi mignęło 35 000 zł ;)

 

Robiąc to budżetowo:

- Dobra pod astrofoto lustrzanka

- Fastron (montaż pod lustrzanki od Janusza Willanda)

- ew. filtr wycinający zaświetlenie dla Canona, zdalne sterowanie lustrzanką

 

 

Z teleskopem może być już ciężko z takim budżetem (na pewno nie ze sklepowej półki):

- EQ5 SynScan lub HEQ5: najlepiej używka w dobrym stanie

- Lustrzanka

- Mały refraktor ED/APO, z lepszym montażem Newton 130 lub 150, GSO RC 6" + reduktor

- zestaw do guidingu

...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lustrzankę powiedzmy że jej z mam: Nikon D90. Wystarczy taka nie? Słuchaj, jeżeli ma być coś cienkiego za 3500 a coś dobrego za 5000 to dołożę. Wiem, że macie duże doświadczenie. Zorientowałem się już że fajnie mieć dobry montaż żeby potem to rozwijać. Q5 SynScan lub HEQ5 wystarczy? Guiding to rozumiem śledzenie? Czyli napęd+sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samej lustrzanki z obiektywem duży montaż nie jest potrzebny, ale też może być stosowany. Możesz popróbować z tym Nikonem na takim zestawie - zobaczyć czy w ogóle chcesz inwestować w resztę co najmniej parę tysięcy jak nie więcej.

 

Guiding to dodatkowa kamera+oprogramowanie do korekcji prowadzenia montażu. Dla dłuższych ogniskowych jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz, chodzi mi żeby mieć normalnie teleskop do DS i do niego podpinać lustrzankę;)

 

Więc tak. ustaliliśmy ze potrzebuje czegoś takiego jak: EQ5 SynScan lub HEQ5. Widzę, że nówka to jest prawie 4000?! Ile może kosztowac używka? Przekopałem całe forum i ciężko coś takiego znaleźć w ogóle;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z używek: Tuba http://astropolis.pl/topic/52443-sky-watcher-ed-80-gold-edition/ do tego flattener TV x0.8http://astropolis.pl/topic/52548-obiektywy-canon-televue-flattener-polarie/?hl=%2Bwo+%2Bflattener . Kamera do guide http://astropolis.pl/topic/52930-philips-spc900-relaybox-made-in-mateuszw/, a z tego zrobisz teleskop do guide http://astropolis.pl/topic/52928-sprzedam-szukacz-9x50/ . Montaż to największy problem i zarazem koszt. Używkę HEQ5 ciężko uświadczyć na giełdzie, od biedy na początek może być EQ5 lub CG5 GT, które bywają częściej na giełdzie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz, chodzi mi żeby mieć normalnie teleskop do DS i do niego podpinać lustrzankę;)

 

Zestaw masz powyżej. Niemniej samo użycie takiego sprzętu nie gwarantuje od razu zdjęć jak z okładki - sporo nauki, prób i błędów... i jeszcze więcej pieniędzy na to zejdzie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz popróbować z tym Nikonem na takim zestawie - zobaczyć czy w ogóle chcesz inwestować w resztę co najmniej parę tysięcy jak nie więcej.

Otóż to – grunt to w miarę tanim kosztem sprawdzić, czy cała procedura się spodoba i wyciskanie wyników z surowego materiału daje satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapominacie o kosztach oprogramowania. Oczywiście źe na początek moźna na darmowym, ale .....trudno dobie wyobrazić powaźne astrofoto bez Maxima na przykład... a PS? Albo Pix?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.