Skocz do zawartości

montaz!!!!


jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjąłeś mi to z ust.
to dobrze, bo byś się mógł udusić :lol:

 

Do adamasz12: Twoje złudzenia prysną po PIERWSZEJ PRÓBIE!!! zastanów się czy warto kombinować i wydawać kase aby zobaczyć sromotną klęskę. jednak lepiej robić coś co ma chociaż zapas możliwości... :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak lepiej robić coś co ma chociaż zapas możliwości... :salu:

Właśnie się zastanawiam czy ROBIĆ COŚ musi oznaczać KUPIĆ COŚ. Ja właśnie próbuję coś ZROBIĆ na miarę niemożliwości (kupienia z zapasem). :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak lepiej robić coś co ma chociaż zapas możliwości... :salu:

Właśnie się zastanawiam czy ROBIĆ COŚ musi oznaczać KUPIĆ COŚ. Ja właśnie próbuję coś ZROBIĆ na miarę niemożliwości (kupienia z zapasem). :salu:

 

Ale do tego trzeba zdolności i realnego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Hamal wlasnie udowodnil, ze astrofotki to nic wielkiego. Wzial optisana, poszedl w pole, za godzine wrocil z fotka. Ot mi filozofia... :mrgreen:

 

Ale cos w tym jest, ze jak sie samemu przez to nie przebrnie, to sie nie zrozumie, jakie ta dyscypline stawia bariery. Dobrym slowem przy takiej "taniej" astrofoto jest wlasnie "rozsadne podejscie". Po prostu sprzet tu ogranicza i trzeba sobie zdawac sprawe, czego oczekiwac. Maluchem nie pojedziesz 320 km/h. Viperem bez najmniejszego problemu. Pytanie tylko czy to przezyjesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Hamal wlasnie udowodnil, ze astrofotki to nic wielkiego. Wzial optisana, poszedl w pole, za godzine wrocil z fotka. Ot mi filozofia...  :mrgreen:  

Pewnie, to takie proste. :mrgreen:

 

He he, ja nie mogę... To ten czas naświetlania obejmował również marsz na pole i z powrotem??? :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Hamal wlasnie udowodnil, ze astrofotki to nic wielkiego. Wzial optisana, poszedl w pole, za godzine wrocil z fotka. Ot mi filozofia...  :mrgreen:  

Pewnie, to takie proste. :mrgreen:

 

He he, ja nie mogę... To ten czas naświetlania obejmował również marsz na pole i z powrotem??? :buahaha:

 

Samo ustawienie sprzętu i montazu dokładnie na biegun to 2-3h nie mówiąc o ustawieniu kadru i gwiazdy prowadzenia.

 

Kolega widzę straszny optymista, mam nadzieje że zobaczymy skany tych fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamsz12, po prostu zrób to i się przekonaj jak to biega a zobaczysz że koledzy wcale nie są tacy nieprzyjaźni i paskudni jak to wyglada z postów powyżej, przekonaj się sam o tym naocznie i nam też koniecznie pokaż wyniki :salu:

Większość z nich już na tym zęby zjadła i stąd ich z lekka "drwiący" ton, to przemawia doświadczenie i setki godzin pracy w polu a nie pusty sarkazm, pamietaj o tym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, ja nie mogę... To ten czas naświetlania obejmował również marsz na pole i z powrotem??? :buahaha:

 

No przecież Hamal chodzi z żyroskopem i trzymając rurę w łapach robi zdjęcia podczas tego marszu. A idzie tam tylko po to, żeby nie pisać: NGC X zrobiona w drodze na działkę :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, ja nie mogę... To ten czas naświetlania obejmował również marsz na pole i z powrotem???

 

No przecież Hamal chodzi z żyroskopem i trzymając rurę w łapach robi zdjęcia podczas tego marszu. A idzie tam tylko po to, żeby nie pisać: NGC X zrobiona w drodze na działkę :wink: .

 

Jak rozumiem z powyższego (a i z tajemniczości HAMALA :opanie: co nic nie chce uszczknąc szczegółów) to ten napęd jest... nożny: GO TO dla ubogich czyli fachowo per pedes :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do adamasz12: Twoje złudzenia prysną po PIERWSZEJ PRÓBIE!!! zastanów się czy warto kombinować i wydawać kase aby zobaczyć sromotną klęskę. jednak lepiej robić coś co ma chociaż zapas możliwości... :salu:

 

Pierwsza próba juz była jakiś czas temu. Co prawda nie aż 60 minutowa ale 12 albo 15 - nie pamiętam dokładnie. Moje zapędy na godzinne ekspozycje są w miarę przemyślane na podstawie dotychczasowych prób oraz obliczeń, zresztą trzeba sobie postawić jakiś cel, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Załączam szybki skan ze zdjęcia - niestety MT800 ma ognisko bardzo blisko wyciągu i podpięcie EOS-a z przejściówkami jakie mam powoduje że nie łapię ostrości - zdjęcie zrobiłem na maksymalnie wsuniętym wyciągu i gwiazdy są rozogniskowane, to zdjęcie jest pomniejszone więc może się wydawać że są punktowe ale naprawdę nie są. Jednak bedę się musiał uśmiechnąć do Janusza o przejściówkę 1,25/M42 koniecznie z gwintem filtrowym zważywszy na widoczne warszawskie tło.

Nie martwię się tym bo są to balkonowe przygotowania do ataku na DS-y pod ciemnym niebem. Gdyby nie brak czasu już dawno bym próbował.

Niestety nie wiem jakie gwiazdy są na zdjęciu bo guidescope-a przymocowałem do teleskopu na sztywno taśma klejącą :mrgreen: . Więc po prostu złapałem gwiazdę prowadzenia, a teleskop łapał to co akurat do niego wpadało. Moga być okolice Wolarza lub Psów Gończych lub coś koło tego. Pole na zdjęciu to ok. 140' na 90'. Moża ktoś pozna bo sam chętnie bym się dowiedział.

Aha, a montaż ustawiałem z 10 minut tylko za pomoca lunetki biegunowej.

 

 Nie wem, może ktoś ma jakieś rozwiązanie na tanie astrofoto?

Tania luneta na barana i prowadzenie na krzyżu nitek. Oczywiście pewnych ograniczeń się nie przeskoczy, ale jakieś tam wyniki będą.

bez_filtra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gdzieś wewnątrz czułem, że wykręcisz taki numer. :mrgreen:

 

czy możesz mi powiedzieć ile na tym zdjęciu będzie miała M51(4,25pixela), M27(?) a w końcu M57(???) :mrgreen: i czy bez tego to jest jeszcze foto DS ? :mrgreen:

 

Gwiazdy punktowe niesą i nie będą :| (chyba, że znowu przeskalujesz obrazek i zrobisz go jak z 50-100mm obiektywu, tylko poco ci wtedy to wiadro? :roll: )

 

ps. Masz wyciąg 1,25"??? :shock: jeżeli tak to jak chcesz się pozbyć winietowania? :roll:

 

ps2. Przyfoć tak M31 może będzie nieźle, ale tylko z 2" wyciągu masz taki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz mi powiedzieć ile na tym zdjęciu będzie miała M51(4,25pixela), M27(?) a w końcu M57(???)  :mrgreen: i czy bez tego to jest jeszcze foto DS ?  :mrgreen:  

 

DS-y to nie tylko małe mgławice planetarne i glaktyki. Poza tym mam nadzieję że nie będzie tak źle abym musiał aż tak zmniejszać rozmiary zdjęcia.

Docelowo mam zapędy na 4" na piksel.

 

Gwiazdy punktowe niesą i nie będą  

jak się bardzo postaram to może będą, jeszcze zobaczymy. :twisted:

 

ps. Masz wyciąg 1,25"???  :shock: jeżeli tak to jak chcesz się pozbyć winietowania? :roll:  

Cóż, spróbuję w PS. W końcu obróbka graficzna to przecież standard. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O winietowanie bym sie tak bardzo nie martwił, najgorsza będzie koma - spodziewam się zamiast gwiazd takiego efektu jak WARP w Gwiazdnych Wojnach :mrgreen:

Tak więc wyciąg bedę musiał kiedyś wymienić na 2 cale ze względu na korektor komy gdyz nie robią ich pod mniejsze wyciągi.

Ale jak się nie ma kasy to sie foci czym sie ma. :rabbit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.