Skocz do zawartości

Droga Mleczna ze statywu.


McGoris

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem piękne niebo to i spróbowałem moich sił w astrofoto. Zrobiłem Drogę Mleczna w okolicach Łabędzia.

 

18 klatek po 30s ze statywu i darki: stack w DSS, obróbka w PS. (Mieliście rację, obróbka w DSS jest słaba). Teraz poszło mi chyba lepiej jak ostatnio. Nie mogę się pozbyć tej żółtawej poświaty. Może za dużo ciągnę krzywymi? Co mi możecie doradzić?

 

Łobyndź2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko balans kolorów w PS pomoże - ogólnie to: sample kolorów 3x3 (przy takiej skali 5x5 nie ma sensu) na białej gwieździe, sample na miejscu które powinno być czarne i równasz wartości. W tutorialach jcbo powinno to być opisane.

Poza tym DSS źle odjął Ci darki, bo został amp glow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Jak będę miał dziś pogodę to postaram się dopalić materiału. A jak chodzi o darki to może ich za dużo dałem? Bo powinno amp glow usunąć prawda? Dałem 10 darków. Fajnie obrobiłeś zdjęcie dziki. A obiektyw to kitowiec Nikkor 18-105mm

Edytowane przez McGoris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) 10 darków to raczej nie za dużo... powinny usunąć ampglow, obawiam się, że DSS nie potrafi zrobić tu dobrej roboty - ja już nie pamiętam jak się go obsługuje, zobacz czy w opcjach stacku nie ma jakichś suwaczków/ptaszków odnoszących się do darków.

 

Muszę wracać do roboty, ale nie mogłem się powstrzymać i zaaplikowałem to co zasugerował Behlur, tylko w wersji Automatic :D

McGoris_MW_ABE.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał! Jestem pod wrażeniem, szczególnie że słówko "automatic" sugeruje, że robi się to dość szybko i łatwo :) Ja mam tylko PixInsight LE. Szkoda tylko, że nie złapało tego różowego...
Ja ostatnio robiłem ten sam fragment nieba, choć w większym przybliżeniu - ale w tym samym rogu klatki miałem właśnie poróżowienie, mimo zastosowania darków i flatów. Może rzeczywiście trzeba by przesiąść się na inny program do stackowania, tylko skąd na to pieniądze wziąć? :)

 

edited: mogę prywatnie podesłać link :)

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że te fioletowe obszary nie znikają. Darki powinny załatwiać sprawę, przynajmniej u mnie załatwiają. Generalnie to te 10 darków, które zrobiłeś powinny praktycznie w 100% załatwić te ampglow. Jeśli w DSS przy zakładce dark frames nie masz zaznaczone "median" to sobie zaznacz to, w light frame z resztą też.

Z tego co wiem, to ampglow powinno być zniwelowane nawet bez darków, tylko wymaga to zrobienia bardzo dużej ilości lightów. Jak coś to podeślij te foty i wstaw tutaj darka, to zobaczymy jak to wygląda.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio miałem bardzo ładne niebo, trochę na południu lekka łunka. Udało mi się takie zdjęcie Drogi Mlecznej zrobić w okolicy Orła i Strzelca. 28x30s + darki + obróbka w PS i Fitswork. Chyba idzie mi coraz lepiej :)

 

mleko2_10.jpg

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.