Skocz do zawartości

Lp a zdjęcia


Pestek94

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie w związku z latarniami dookoła... na eq 3-2 nie zaszaleje więc mówimy o czasach 120 - 180 sek. Lepsze iso wyższe np 1600 i 120 sek czy iso 800 a 180 sek? Macie doświadczenie więc pytam, bo zdjęcia i tak mam pomarańczowe i tak.. przez tube zdjęcia fajne, ale jak chce zaszaleć a jasnym obiektywie wychodzi masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum widzialem porownanie roznych filtrow do waliki z LP przez Hamala, ale nie jestem tego w stanie odszukac.

 

http://astropolis.pl/topic/54216-filtr-mglawicowy-baader-planetarium-uhc-s-2/?do=findComment&comment=629179

przez identyczny filtr

_porownanie UHC-S.jpg

 

wazne, aby kanal R nie uciekl Ci za bardzo w prawo na histogramie.

gdzy przekroczy polowe to juz zdecydowanie za dlugo naswietlasz.

 

proponuje Ci zrobic dwie sesje z roznym ISO i roznym czasem oraz identycznie je obrobic. teraz sa krotkie noce to mozna sobie pozwolic na takie testy :-)

od razu zauwazysz ktore ustawienia dla Twojego rejestratora (zakladam ze jakis Canon) beda najlepsze.

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszy filtr LP to IDAS , ale z doświadczenia wiem, że przy dużym LP pięknych fotek nic nie zapewni. Należy pamiętać, że stosując jakiekolwiek filtry musimy wydłużyć czasy naświetlania, np. w przypadku IDAS-a o ok. 25% ....

Ja po długim czasie wali z LP kupiłem specjalnie pod astronomię działkę w Borach Tucholskich, ... no i to zadziałało hehehe

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem skrótowo z komórki, dlatego doprecyzuję, miałem na myśli to, że z naprawdę dużym LP nie ma sensu walczyć, nigdy nie uzyskamy zadawalającego efektu, należy poszukać sobie swojego skrawka ciemnego nieba.

Ja tak straciłem prawie 2 lata astronomii, szkoda żeby kolega musiał odrabiać tą lekcję jeszcze raz ....

 

Pozdrawiam wszystkich

:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wpadli znajomi żeby pozerkać więc jedno zdjęcie testowo narazie: 35 mm f 4 iso 800 t = 90 sek - myślę, że mogło by wyjść z tego coś dobrego.. daje pojedyncze klatki i właśnie problem.. jedno zbalansowałem w ps.. i coś dziwnego się dzieje w lewym górnym rogu.. to już któryś raz z kolei. a nie chce zakładać nowego wątku.

42.JPG

42c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.