Skocz do zawartości

Abell 61


ryszardo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie, ale bez przesady...to dosyć proste, tylko wymaga cierpliwości w policzeniu tego wszystkiego. A i tak w trakcie prac warsztatowych trzeba było tu i ówdzie "podfrezować" :). Ślimacznice i ślimaki zostały wykonane w bardzo dobrym zakładzie mechanicznym, ale spasowanie wykonywałem sam, opracowaną specjalnie dla tego projektu ( i podobnych) metodą. Przekładnia pracuje praktycznie bezluzowo - szarpanie za koniec pręta przeciwwagi sprawia wrażenie, jakby montaż był zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, ale bez przesady...to dosyć proste, tylko wymaga cierpliwości w policzeniu tego wszystkiego. A i tak w trakcie prac warsztatowych trzeba było tu i ówdzie "podfrezować" :). Ślimacznice i ślimaki zostały wykonane w bardzo dobrym zakładzie mechanicznym, ale spasowanie wykonywałem sam, opracowaną specjalnie dla tego projektu ( i podobnych) metodą. Przekładnia pracuje praktycznie bezluzowo - szarpanie za koniec pręta przeciwwagi sprawia wrażenie, jakby montaż był zablokowany.

Gratuluje Ryszardo wytrwałości. Przy okazji jeszcze wspominam swoje zmagania ze znalezieniem zakładu, który wykona mi ślimacznice i ślimaki - po trzech latach poszukiwania poddałem się :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sam lubię zrobić różny ATM, jestem pod wielkim wrażeniem wszystkiego, a dwa wiem, że jak napisałeś trzeba mieć dostęp do dobrego zakładu mechanicznego, obrabiarek i materiału, z którego da się to zbudować. Przy takich wymiarach ślimaka i ślimacznicy, dobrym spasowaniu i doszlifowaniu, montaż i bez enkoderów działa jak marzenie. Ciekaw jestem jego krzywej PE. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardo,

 

Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko... :)

Fotka Abell 61 z 7.06.2014. Pojedyńcza klatka. RC10. Daleko jej do Twojej. Przy okazji Twojej fotki przeszukałem swoje zasoby, aby sprawdzi czy ją kiedyś ustrzeliłem.

Wieszaj koniecznie na tym montażu coś większego. Seeing nie jest aż tak zabójczy przy foceniu przez OIII albo Ha.

 

Pozdrawiam

Paweł

Abell_61_Cygnus_7.06.2014.jpg

Edytowane przez TUR
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.