Skocz do zawartości

Synta czy Celestron ?????????


charwer

Rekomendowane odpowiedzi

Hello. O teleskopach Synta Dobson 200/1200 i Celestron StarHopper 200/1200 chyba wiekszosc slyszala albo natknela sie na nie podczas surfowania po sieci. Moje pytanie brzmi: Synta czy Celestron ?????????

 

Linki:

 

Synta

http://www.market.fotoclassic.pl/shopping/...arge.php?id=203

 

Celestron

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...2ff8889c32e8985

 

Wygladaja tak samo ale mozliwe ze cos zwiazanego z jakoscia optyki pzeoczylem. Jezeli ktos ma inne propozycje co do sprzetu do 2000 zl to czekam na wszystkie propozycje. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te same Newtony na tym samu montażu za tą samą cenę  Z pewną różnicą. W DO piszą, że dodają 2 okulary a w fotoclassicu że 3:  

"Okular 31,7mm: Super Wide Angle, 10mm i 25mm"

 

Czyli praktycznie dwa okulary, gdyż ten 10mm to chyba jakaś pomyłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati i Mateuszu, 31,7mm to średnica okularu a nie dodatkowy okular a oba okularki to proste Kellnery, niestety całe w plastiku i nawet z plastikową diafragmą, uchowaj Panie przed rzutowaniem nimi Słoneczka na ekran :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati 31,7mm to średnica okularu a nie dodatkowy okular a oba okularki to proste Kellnery, niestety całe w plastiku i nawet z plastikową diafragmą, uchowaj Panie przed rzutowaniem nimi Słoneczka na ekran

W takim razie ja brałbym teleskop z DO ponieważ do nich mam większe zaufanie :wink: Pamiętam jak to kiedyś kupowałem u nich lornetke w pelnym profesjonalizmie. Natomiast na fotoclassica istnieja juz pewne skargi :roll:

 

A zwłaszcza jesli na stronie DO napisane jest: "Dostępność: w magazynie", a to oznacza, że po kliknięciu na "kup teraz" synta stoi w domu za dwa dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te same Newtony na tym samu montażu za tą samą cenę  Z pewną różnicą. W DO piszą, że dodają 2 okulary a w fotoclassicu że 3:  

"Okular 31,7mm: Super Wide Angle, 10mm i 25mm"

 

Czyli praktycznie dwa okulary, gdyż ten 10mm to chyba jakaś pomyłka...

 

Też dałem się nabrać w pierwszej chwili :mrgreen: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Synta ma lustro z pyrexu, a Starhopper ma lustro ze szkła Bk7. ......

Synty z lustrami do 8" - to NIE Pyrex ( model 10" jest z lustrem z Pyrex'u) !

Kiedyś już pisali o tym Adam(Ł) i Jesion na tym forum .

 

A odnośnie dostaw z FC to nie mam im nic do zarzucenia , dostawa pod wskazany adres na drugi dzień od zamówienia ; oczywiście DO jest tak samo OK - to są tylko moje doświadczenia odnośnie tych dwóch firm !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Synta ma lustro z pyrexu, a Starhopper ma lustro ze szkła Bk7. ......

Synty z lustrami do 8" - to NIE Pyrex ( model 10" jest z lustrem z Pyrex'u) !

Kiedyś już pisali o tym Adam(Ł) i Jesion na tym forum .

 

A odnośnie dostaw z FC to nie mam im nic do zarzucenia , dostawa pod wskazany adres na drugi dzień od zamówienia ; oczywiście DO jest tak samo OK - to są tylko moje doświadczenia odnośnie tych dwóch firm !

W takim razie pomyliłem sie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pogadayć z Himpol'owcami żeby zamiast seryjnych okularów zeszli z ceny, a dokpuić sobie Plossle Vixen'a ?

Właśnie...ktoś może wyrazi opinię o tych Vixenowych plosslach?

Co do telepów...skoro StarHopper to pomalowana na czarno Synta to dla własnej wygody chyba lepiej wybrać telep z tego sklepu, który jest bliżej nas. Nie mam ochoty tłuc się przez pół Polski do Fotoclassica skoro mam półtorej godziny jazdy do DO. Ale to tylko moja opinia :mrgreen:

:salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mi się zdaje (może mam objawy fatamorgany  :roll: ) ale na stronie z ofertą Himpola, a dokładniej z Syntą 200/1200 brakuje już drugiego okularu. Jest tylko 25 mm.  

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...2ff8889c32e8985  

:roll:

 

Jeszcze dzisiaj rano patrzalem na ta strone i jak wol byly 2 oqlary (10 i 25). Ci kolesie sobie w qlki leca... Dzis tam do nich dzwonilem jakos po poludniu i wlasciwie to koles zaduzo mi nie powiedzial bo "niema dokladnych informacji na temat tego sprzetu" no oprocz rodzaju okularow... kto to widzial sprzedawce ktory nei wie co sprzedaje... pozostawiam to bez komentarza... Natomiast FC jutro bedzie do mnie dzwonil (ale roznie to bywa) i mi powiedza co i jak. Cos mi sie zdaje ze DO stracil w moich oczach natomisat chyba wybiore FC. Drogra sprawa jest taka ze FC daja kellnery a DO daja Plössle sory teraz Plössla... W sumie nie wiem dalej co tu wybierac czy celsatrona z 1 Plösslem czy synte z 2 kellnerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro DO daje jeden okular a FC dwa, to kupowałbym Synte w FotoClassicu  :roll:

 

Chyba tak zrobie. Ale sam fakt ze DO robi akie numery ze po 2 telefonach zmenia zaraz oferte swiadczy chyba o firmie... chociaz nie wiem moze nagle jest takie zainteresowanie tymi tlepoami ze chca wiece zarobic. No nic jutro ciag dalszy dzwonienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.