Skocz do zawartości

Jaki OAG do RC6"


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w pytaniu. Poszukuje oaga do mojego RC.

Jednakze.... i tu sie zaczynaja watpliwosci....

 

1. Mam obecnie OAG od TS 9mm, http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p641_TS-Off-Axis-Guider-TSOAG9---Length-only-9-mm.html

Problem z nim jest taki, ze jak chce poszukac gwiazdki do guidingu (gdyby akutat jej nie bylo w kadrze), to razem z kamera guidujaca obraca mi sie moj kard na glownej kamerze.

 

2. Czy sa jakies na rynku oagi, ktorych mocowanie flattener-kamera jest na sztywno, a obrotowy korpus dla guidera jest niezalezny?

Wymyslilem cos takiego http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p377_TS-2--Off-Axis-Guider-for-refractors--SCs--RC-telescopes--L--27-mm.html

 

3. Moze macie inne spradzone opcje.

 

 

Podsumowujac

wyciag-korektor-oag-kamera, chce aby oag poruszal sie niezaleznie, a polaczenie korektor-kamera bylo na sztywno.

 

pozdro

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zapomnialem dodac, ze do guidingu bedzie Titan, albo 16IC.

raczej wybiore Tiana, ze wzgledu na wieksza matryce, a mniejszy matrycowo brat powedruje na podmianke do setupu edkowego.

 

Mateusz, wole dmuchac na zimne. Od tego zalezy dobór wszystkich pozostalych zlaczek. Jak sie jednak okaze, ze kiedys gwiazdki nie bedzie to sie niezmiernie wkurze!

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj. :D

 

A serio to jakoś mi się to nie widzi. Walczymy o zminimalizowanie błędów w torze optycznym a Ty chcesz zakładać coś co miało by 2 ramiona (tak sobie to wyobrażam). 1 ramię kam.1, drugie ramię kamera 2? Luzy,nieosiowość i ugięcia na 99%. Poza tym wędrując po sklepach nie spotkałem się z obrotowym oagiem. To już lepiej szukaczoguider mieć pod ręką. W końcu nie jest to strasznie ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki coś i w nim można obracać kamerkę guidującą o pewien kąt bez konieczności poruszenie kamery głównej. Jego minus to jego grubość.

Do prowadzenia jakiego sprzętu go używasz?

 

Edit.

wyglada, ze to jest identyczny, bo Oriona juz nie produkuja.

http://www.astroshop.pl/off-axis-guider/omegon-off-axis-guider/p,33139

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.