Skocz do zawartości

Pierwsze próby z Metrec


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

W załączeniu pierwszy najjaśniejszy meteor jaki mi się udało złapać po pierwszym włączeniu MetRec z 6/7.10.04. Softu jeszcze do końca nie opanowałem, ale robię postępy :D

Meteor przeciął Kasię :wink:

PS. Dzięki Mirek za pomoc w zgłębianiu wiedzy Metrec.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Gratulacje! Czyli kolejna stacja PFN ma już debiut za sobą!

 

Arek

Dzisiejszej nocy tez się złapało parę sztuk, w tym jeden ładny Orionid -2mag.

Tymczasem nie mam zbyt wiele czasu, aby w sensowany sposób zainstalować kamerkę na zewnątrz, dlatego trzeba ją wynosić za każdym razem na balkon. Przez to mam w nocy lekko uchylone okno.

Moja żona też nie jest specjalnie zadowolona :whip: z tego rozwiązania, po ostatniej, dosyć chłodnej nocy !

 

PS.Drugi matrox jest już w drodze !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras,

 

Kamerka ma rzeczywiście duże możliwości !

Po tej nocy Metrec wypluł mi dane w dbf z dziwnymi nazwami meteorów :?:

W configu wpisałem 2, czyli powinno być HHMMSS, a jest zupełnie coś innego i trudno to w jakiś logiczny sposób ułożyć i przypisac do bmp. Przed puszczeniem Metrec zmnieniałem ustawienia zegara pod win na czas UT. Nie restartowałem później komputera. Czy może to być spowodowane tym faktem, czy według Ciebie są jakieś inne czynniki?

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc może to, że nie zrestartowałęś komputera jest tego przyczyną choc wydaje się to dziwne. Zrestartuj komputer i sprawdź jeżeli chcesz zrobić więcej różnych eksperymentów z ustawieniami to nagraj jakąś pogodną noc na magnetowidzie to będziesz miał materiał do eksperymentów i porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wiedzę że PFN robi postępy. Powstaja kolejne stacje. Fajnie.

Tylko tak sie zastanawiam kiedy sie coś dla mnie znajdzie :roll:

Arek daj znać kiedy będe mógł wpaść do ciebie do CAMKu bo od paru tyg. prubuje ale nie moge cie złapać :?

 

PS. Myśleliście ze skoro sie w tej kwesti nie odzywam to mi sie znudziło? Niiiee :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie pasożyt, co? :mrgreen:

Ale Arek coś mi wspominał kiedyś o budowie skrzynki takiej która mógłby brać każdy kto gdzieś jedzie w teren. Zrobiliście już ja?

 

Bardziej chodzi mi o to, abyś nie myślał, że dostałem wsparcie przed Tobą ... :wink:

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,

 

Na pierwszym obrazku jest jednak meteor !

Odkrylem, że jest to spowodowane wolną pracą komputera. Potwierdził to dzisiaj Mariusz. Aby rejestracja meteorków była poprawna, komputer poiwnien łapać 25/framów na sekundę. Mój łapie 18-19 f/s, co powoduje, iż mniej więcej co czwarty frame się gubi. Na tym obrazku dokładnie to widać. Są trzy ślady, czwarty znika, itd. Jak wyłącze pewne funkcje w pracy Metrec, to udaje mi się teraz wyciągnąć 20-22 framy. Tymczasem to wszystko.

Niestety mój PII 400 MHz się chyba nie sprawdza. Jest za wolny.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze te 50MHz nie powinno wplywac na to. Moze byc wina plyty glownej na ktorej jest np. nieco nizszy standard zlacz PCI do ktorego jest wpiety Matrox. Moze tez przyczyniac sie chipset ktory jest LOWend'owy. Procesor nie jest w 100% procentach odpowiedzialny za predkosc komputera.

 

PS:

A jaka masz plyte glowna? I ile masz ramu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze te 50MHz nie powinno wplywac na to. Moze byc wina plyty glownej na ktorej jest np. nieco nizszy standard zlacz PCI do ktorego jest wpiety Matrox. Moze tez przyczyniac sie chipset ktory jest LOWend'owy. Procesor nie jest w 100% procentach odpowiedzialny za predkosc komputera.

 

PS:

A jaka masz plyte glowna? I ile masz ramu?

 

Maciek,

 

Wieczorem sprawdzę parametry i podam szczegóły. Na pewno nie jest to firmowy comp - składak.

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony metrec: A fast PCI graphics card like Matrox Millenium is advised to ensure that your system is not slowed down by the graphics output.

No i byc moze liczy sie tez szybkosc dysku - jesli bedzie wolny to trudno powiedziec czy metrec jest sobie w stanie zbuforowac odpowiednia ilosc danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony metrec: A fast PCI graphics card like Matrox Millenium is advised to ensure that your system is not slowed down by the graphics output.

No i byc moze liczy sie tez szybkosc dysku - jesli bedzie wolny to trudno powiedziec czy metrec jest sobie w stanie zbuforowac odpowiednia ilosc danych.

 

Tak, tak też dzisiaj rozmawiałem na ten temat z naszym firmowym informatykiem. Wyszło na to, iż to prawdopodobnie zbyt wolny jest twardziel.

Dzięki za podpowiedź.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.