Skocz do zawartości

MGC 281 - Pacman


Ciechan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Świątecznie :)

kolejny wieczór i kolejny obiekt do nauki obróbki. Tym razem to NGC281 złowiony w środę.

Warunki takie sobie. Miasto i spore zamglenie z powietrzu ale coś tam wyszło.

Tym razem starałem się odszumiać bardzo delikatnie :)

ok. 3h materiału RGB zbieranego TS APO 130/700 i QHY8L, neq6 guidowany.

POzdrawiam

Jarek

 

ngc281.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oceniał, bo jak pewnie widzisz sam jestem ciągle cienki, na początku drogi.

Powiem tak: zazdroszczę Ci tego APO -tuba z wielkim potencjałem, natomiast nie jestem pewien, czy w duecie z kamerą OSC ten potencjał da się wykorzystać. Chyba łatwiej by ci było ogarnąć materiał LRGB zbierany kamerką mono.

 

I jeszcze pytanie: stosowałeś jakiś filtr L lub anty LP? Zaryzykuję stwierdzenie, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste RGB to trudna materia aby uzyskać cos efektownego, ćwicz ćwicz ćwicz a za dwa lata z tego samego materiału uzyskasz dużo więcej :) W domu żartuje że na 4 weekendy siedzenia nad obróbką piąty daje mały przełom itd itd

 

Spoko mam czas i dużo cierpliwości ;)

Każdy obiekt to nowe wyzwanie i zupełnie nowe doświadczenie z obróbką. Na coś efektownego przyjdzie czas, na razie chciałbym uzyskać coś przyzwoitego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oceniał, bo jak pewnie widzisz sam jestem ciągle cienki, na początku drogi.

Powiem tak: zazdroszczę Ci tego APO -tuba z wielkim potencjałem, natomiast nie jestem pewien, czy w duecie z kamerą OSC ten potencjał da się wykorzystać. Chyba łatwiej by ci było ogarnąć materiał LRGB zbierany kamerką mono.

 

I jeszcze pytanie: stosowałeś jakiś filtr L lub anty LP? Zaryzykuję stwierdzenie, że nie.

 

Zdjęcie robione było z filtrem LP. Myślę o kamerce mono ale to pewnie za jakiś czas. Dopiero, co zainwestowałem w APO.

Póki co qhy8l musi wystarczyć. Ale to całkiem niezła kamerka dla takiego amatora jak ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę, tu jest surówka do pobrania :https://drive.google.com/open?id=0BxNnDTqzxe4nfm9pSDdlUHlHZzFXSlVHcTJnOWhnRUNmU0Y5czRrVGNGU3ZSRWc4by0yODQ

 

po prawej stronie jest jakieś odbicie, prążki dyfrakcyjne układające się w stożek (nie mam pojęcia skąd. Pierwszy raz mi coś takiego wyszło) usunąłem je potem w obróbce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.