Skocz do zawartości

IC 443 - Meduza 'by sferoida


sferoida

Rekomendowane odpowiedzi

Hamal

Do szukaczoguiderka nie byłem do końca przekonany, głównie ze względu na słabą ostrość (FWHM oscyluje w ok. 4), Ciężko też jest ją ustawić - trzeba kręcić obiektywem, a i tak brakuje zakresu; dodatkowo wysuwam nosek kamery oby trafić jak najlepiej w punkt ostrości. SW 80/400 ma wyciąg, mogę dowolnie kręcić, ale: zwiększa zasadniczo wagę setupu (mam tylko HEQ5, tak więc każdy gram jest na wagę złota) i wpływa na balans zestawu. Po powrocie do szukacza od razu widać bardziej gładką pracę montażu. Jolo opisywał na FA swoje zmagania, radzi wsadzić barlowa + filtry. Można wówczas uzyskać większą dokładność. Kiedyś muszę spróbować.

Tayson

Dlaczego tylko 10 min? Odpowiedź jest też po trochu wyżej. Setup niby był wyważony, ale jakoś to chodziło raz dobrze, a raz szarpało, co odbijało się na obrazie. Ponadto przyglądając się na oko nie widziałem większej różnicy w obrazach 10 a 15 min. Pewnie drobne kłaczki wyjdą przy dłuższym naświetlaniu i choć "na oko" tego nie widać, to i tak nie jestem na tyle wprawny, żeby podczas obróbki zrobić z nich pożytek. Biorąc pod uwagę powyższe oraz ograniczony czas sesji postawiłem zwiększyć ilość klatek kosztem ich długości. Teraz wróciłem do szukaczoguiderka i może ponownie zwiększę czasy, ale to przy następnym obiekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, choć trzeba było jeszcze trochę ręcznej korekty. Kiedyś robiłem bez, niestety mocno ogranicza to w wyciąganiu. U mnie i tak sporo psuje miejskie niebo. Bez kalibracji zawsze coś wyjdzie, ale klatki te możesz zrobić po sesji. Nocy szkoda na takie zabiegi. Ja czasami nastawiam w dzień i się robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakieś klatki kalibrujące? Pytam, bo w niedzielę paliłem to samo, a na darki i biasy już nie starczyło czasu. Teraz zastanawiam się czy warto zacząć obróbkę bez klatek kalibrujących.

A nie lepiej biasy zrobić raz i mieć w bibliotece, a darki sobie darować na rzecz ditheringu?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.