Skocz do zawartości

Jaki netbook pod APT?


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję czegoś małego, co nie zżera prądu i łatwego w transporcie.

 

Jakoś nie idzie mi sterowanie w nocy Canonem z jego menu i wezyka.

 

Ostrość przegrywa z porecznoscia. Zdecydowałem się więc zakupić jakiś sprzęt jak z tematu.

Mając jakikolwiek Windows + APT życie staje się proste.

 

Wymagania:

1x usb

Ekran

Klawiatura

Touchpad

Najsensowniej dla takiej małej maszyny to widzę winXP.

 

Budżet myślę że 5stow spokojnie starczy na coś starszego.

 

Ktoś coś podrzuci?

Mini PC sterowane z tabletu odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat mam 11,6", 2 GB Ram, dysk eMMC 32 GB, 1 HDMI, bateria wytrzymuje 5,5 godziny. 2 USB, czytnik kart rozszerza pamięć. Koszt niestety ale 800 zł nowy. Jest super lekki ok 1kg. Win 10. Cienki ok 2cm grubości. Polecam wolę pracować na nim jak stacjonarnym, zero hałasu bo to eMMC. Wadą to tylko 32GB w zupełności wystarcza, złącza USB za blisko siebie to kupiłem rozdzielacz i mam 5 USB jest to nawet wygodne 15zł. Do dziś nie miałem żadnych problemów, mam Win 8.1. Ekran matowy, Touchpad tu wolę mysz, WIFI, Bluetooth. Polecam.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do sterowania Canonem przez APT używam już od 2 lat tabletu

bez problemu wytrzymuje 10 godzin na mrozie

trochę kłopotliwe jest ustawianie sesji na ekranie dotykowym ale wykonalne

mam do niego etui z klawiaturą co nieco upraszcza sprawę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet na win?

 

tak to tablet z Win8

kupiłem najtańszy dostępny z ekranem 8"

planowanie sesji czy kadrowanie i ostrzenie nagle stały się dziecinnie proste

do poważniejszych zadań nie bardzo się nadaje z powodu okrojonych możliwości USB ale są tablety z w pełni funkcjonalnym koncentratorem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie model?

 

To jest zwykły laptop mój ''Acer Aspire E 11'' , Es1-111M-C9LS - ta druda część to chyba model.

Tu uwaga te 32GB to jego pamięć, w niej zawarty jest Windows fabryczny, po zainstalowaniu zabierze z tego chyba coś około 14 GB nie pamiętam. Ja włożyłem w gniazdo kartę SD dużą 32GB i na niej mam całą astronomię programy z niej też mi działają, można i dysk zewnętrzny.

 

http://www.emag.pl/laptop-acer-11-6-n3050-2gb-32gb-win10-ao1-131-c9pm/pd/DHRRH2BBM/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&utm_campaign=PLA_All_Products&gclid=CP_hw6GSztICFRtfGQodAdoEtg

 

 

http://www.swiat-laptopow.pl/produkty/laptopy

Jest tego sporo ja mam ten pierwszy tylko pewnie model starszy, bo 2lata już mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.