Skocz do zawartości

NGC7789 Róża Karoliny


rambro

Rekomendowane odpowiedzi

Z braku pomysłu przy księżycu gromada otwarta w Kasjopei. Zdjęcie z dzisiejszej nocy. Resize 50% oryginału, apertura i ogniskowa 190/1000mm, 42 klatki x 2 min. Canon 60D, ISO1000, przycięte ze względu na winietowanie i brak klatek kalibracyjnych. Klatki chyba za krótkie. Jeżeli ktoś ma ochotę powalczyć wrzucam link do stacka full rez https://drive.google.com/open?id=0B4xtfwZ28MPmbFNUZElDeXNNVGs

 

NGC7789half3_1.thumb.png.7d0fbd05d65c7e4fda6223051f5cd445.png

 

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rozbicie/skladanie koloru w maximie

2. kalibracja koloru w excalibratorze

3. wstepne rozciaganie w pix le

4. podciagniecie koloru i dopieszczenie zdjecia w ps.

nie walczylem z winieta, tylko dalem cropa.

 

wyraznie widac refrakcje (chyba dobrze mowie) na gwiazdach. posiadaja one rozne zabarwienie gora/dol.

cierpia jedynie niebieskie gwiazdki. niestety, taka uroda osc/dslr i sporej ogniskowej.

 

 

4NGC7789-RGB.thumb.jpg.e20f78944e6f2f7e279b400c3627dc30.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za obie wersje. Nie wiem czy to refrakcja czy kolimacja. Obiekt był dość nisko. Guider na skraju łapał wierzchołki sosen :). Gwiazdy starałem się mniej przepalić niż w poprzednim zdjęciu.


https://astropolis.pl/topic/59626-m5/?tab=comments#comment-689137

 

_Spirit_ byłbym wdzięczny jakbyś napisał kilka zdań jak obrabiałeś. Wyszło Ci tak dobrze, że mógłbym nie poznać własnego materiału :). Podoba mi się min. kolorystyka i ilość widocznych gwiazd. Twoja obróbka motywuje mnie do dalszych starań. Jak odeśpię zarwaną noc jeszcze powalczę z obróbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg. W skrócie? Nie da się. Ale przed PS dużo rzeczy zrobiłem.

Z RGB wyciągnąłem L - to podstawa. , Najpierw na surowym materiale RGB i L winieta, gradienty, balans tła, balans kolorów na gwiazdach. 

Na L dekonwolucja (model PSF), później zmniejszyłem gwiazdki w L. Następnie DDP w CCD Stack bo tak najszybciej (dla L i RGB). Zapisałem jako rozciągnięty Tif. Zapakowałem do PS`a. RGB jako color. Wrzuciłem na to podbicie koloru w LABie. W L zająłem się szumem, kontrastem, poziomami + kolejne operacje na gwiazdach w/g tutoriali Jacka Bobowika (ładnie wyostrza gwiazdki) - zmniejszone krycie na około 20-30% żeby nie przesadzić. W RGB Blur dla koloru.

W PS na koniec operacja FLATTEN image, CTRL+SHIFT+ALT+S - zapis do PNG24bit żeby nic nie stracić ze skalowaniem 2000px x ..... . Następnie PNG do JPG 95%. To tak w skrócie.

Zwykle mój plik w PS wygląda jak na screenie i zajmuje pomiędzy 1 a 2 GB. Zależy ile warstw i innych dodatków.

 

 

rambro.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.