Skocz do zawartości

QHY178M


jgoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam opcję zakupu kamerki opisanej jako QHY178M (dostępna na chińskich portalach (ali)).
Swego czasu oglądając ten model w internecie (zdjęcia, choć trudno do nich dotrzeć) natrafiłem na pewien problem/zagwozdkę.
Otóż oferowana kamera ma "dość dziwny" układ wtyków z tyłu obudowy - to znaczy tak mi się wydaje.

 

Poniżej prezentuje zdjęcia sprzedawanej kamery:
2rm12xx.jpg
2unvggy.jpg
2yn2rlj.jpg

 

Na sąsiednim forum znalazłem recenzję tytułowej kamery i... tylny układ wtyczek wygląda zupełnie inaczej.

 

2a82az5.jpg

 

Wobec powyższych, zacząłem się zastanawiać nad oryginalnością sprzedawanej kamery.
Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc potwierdzić/zaprzeczyć, że jest to podróbka?
Sam nie mogę dotrzeć do innych zdjęć z "tyłu" kamery.

 

Proszę was o pomoc w rozstrzygnięciu tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli śmiało można ją brać?

 

I może jeszcze ostatnie pytanie, w jednym miejscu.

 

Ta kamera, w SW Newton 150/750, sprawdzi się jako uzupełnienie do Nikona D7000, w fotografii DS (ciekawi mnie bardzo h-alpha)?

Czy może rozmiar jej pixels i wielkość matrycy, to wręcz strzał w kolano?

Będzie działać na montażu HEQ5 (bez pasków) z guidingiem, ale dla tej kamery czasy 5min na klatkę są chyba nie możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jgoluch napisał:

Czyli śmiało można ją brać?

 

I może jeszcze ostatnie pytanie, w jednym miejscu.

 

Ta kamera, w SW Newton 150/750, sprawdzi się jako uzupełnienie do Nikona D7000, w fotografii DS (ciekawi mnie bardzo h-alpha)?

Czy może rozmiar jej pixels i wielkość matrycy, to wręcz strzał w kolano?

Będzie działać na montażu HEQ5 (bez pasków) z guidingiem, ale dla tej kamery czasy 5min na klatkę są chyba nie możliwe?

Ta kamera ma malutki piksel, doskładałbym na QHY163M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam sensor, ale dla kamery ASI. Korzystam z obiektywu 300mm i uzyskuję skalę 1.5"/px. Myślę, że to tyle maksimum, aby coś porobić sensownego na dłuższych czasach. Na większej ogniskowej to prędzej zabawy z planetami i lucky imaging na DS.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksel 2,4 um z ogniskową 750 mm da skale 0,7 arcsek. To dość mało.

 

Jeśli nastawiasz się na obszary H-alfa to zdecydowanie wybierz krótszą ogniskową. Polecam Samyanga 135mm f/2 - da rade z tak małym pikselem i pozwoli na krótkie ekspozycje - poniżej kilka przykładowych kadrów z tego tandemu:

 

imx178.thumb.jpg.9bc3b2ed48fead8606487ca0122ca863.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałbym ogarnąć ED80 albo coś w stylu TS 65Q, na chwilę obecną mam 70-300 i wiem, że lada moment zmienię to na 70-200 lub jakąś inną stalke 2.8.

Póki co, chciałbym z 150/750 powalczyc.

Niestety chwilowo w zasięgu tylko qhy178 ;(

Ewentualnie może coś innego używanego w granicach ~2500, i najlepiej w większej skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.