Skocz do zawartości

[ Giełda / Teleskopy ] r efraktor achromatyczny SW 150/750 z wyciągiem Astro Physics (duży przelot 2.7 cala)


kjacek

Rekomendowane odpowiedzi

r efraktor achromatyczny SW 150/750 z wyciągiem Astro Physics (duży przelot 2.7 cala)


Wyprzedaży ciąg dalszy, tym razem refraktor achromatyczny SW 150/750 z wyciągiem Astro Physics (duży przelot 2.7 cala). Wyciąg ma zamontowane pokrętło mikroruchów (nie jest oryginalne). 
Obejmy + dovetail + uchwyt do lasera + uchwyt do szukacza, to co na zajęciach. 
Do tego odrośnik i uwaga - dodatkowa tuba, skrócona pod bino! Aktualnie nie mam bino, dlatego całość zamontowana do mono. 
'Newton 8 się chowa', jak pisał poprzedni właściciel!
To jeden z moich ulubionych refraktorów, daje niezłe obrazy. Miałem kiedyś refraktor Bresser Messier 150/760 z układem Petzwala i porównywałem oba. Mniejszy SW został u mnie. 
Obrazy były porównywalne, a SW waży znacznie mniej i jest krótszy, co ułatwia pracę i trochę mniej trzęsie na wietrze. 
Mówiłem o tym wcześniej kilku osobom, nie chciały wierzyć. Ale ja tak to widziałem.
Dla osób, które nie miały do czynienia z bino, ten wyciąg ma przelot szerszy niż standardowy, to umożliwia stosowanie większej gamy okularów do bino (mniejsza możliwość winietowania). 
1500zł


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.