Skocz do zawartości

Trzesienie ziemi - Zakopane!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Trzęsienie ziemi na Podhalu!

 

Wieczorem na Podhalu odczuwalny był spory wstrząs, prawdopodobnie tektoniczny. Wstrząs miał siłę 3,6 stopnia w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się w Czarnym Dunajcu.

 

 

Wieczorem na Podhalu odczuwalny był spory wstrząs, prawdopodobnie tektoniczny. Wstrząs miał siłę 3,6 stopnia w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się w Czarnym Dunajcu.

 

Wstrząsy były odczuwalne w powiatach tatrzańskim, nowotarskim, na sądecczyźnie i na niektórych osiedlach Krakowa. okien.

 

Informacje od mieszkańców o wstrząsie, który nastąpił ok. godz. 18.20, napłynęły niemal natychmiast do miejscowej straży pożarnej, policji oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Małopolskiego - poinformowały te służby.

 

Słuchacze Radia Kraków donoszą, że kilkusekundowe wstrząsy czuć było w Nowym Targu, w Krakowie oraz na południu regionu - na Podhalu. Przesuwały się meble, kwiatki spadały z okien. Nie ma doniesień o żadnych poważniejszych szkodach. W kilku miejscach mieszkańcy wystraszeni powychodzili z domów.

 

Poprzednie trzęsienie ziemi w Małopolsce w 1994 roku miało siłę 5 stopni w skali Richtera.

 

 

Wiadomość z onetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffffffffffffff/ Jestem i żyję.

Dzięki za pamięć :Beer:

Akurat coś majstrowałem przy remoncie i wychodziłem na drugie piętro pensjonatu gdy nagle coś pierdyknęło przez około 4 sekundy., na początku myślałem że spadło 100 ton śniegu z dachu albo wybuchła kotłownia ( przed sekundą dokładałem węgla)ale po wyjściu na taras (tzw. obserwacyjny) zobaczyłam przerażonych sąsiadów i przekonałem się że to było trzęsienie.

Na chwię zapanowała mała euforia że pierwszy raz przeżyliśmy trzęsienie ziemi ( i tu pozdrowienia dla chłopków z Pomorza :mrgreen: - trzęsący wszystkich krajów łączcie się :mrgreen: ) a potem sprawdzanie czy wszystko jest na miejscu.

Na szczęście powstały tylko małe pęknięcia ścian koło kominów a wszystkie elementy konstrukcyjne budynku są na miejscu.

A poza tym to było naprawdę ekscytujące ,chyba jestem zboczony i wyprowadzę się do Japonii. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było w Olsztynie jakis cza temu, to czułem. Akurat w domu siedziałem wtedy. Kawa albo inny płyn :wink: extra przenosi drgania ziemi. Lustro w szklance pokazuje dobrze nasilenia drgań i spadki. Fakt jeszcze troche tak potrzęsie, to tu, to tam to zacznę myslec, że Polska zamiania się powoli w amerykańskie Los Angeles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć jak trzęsienia ziemi odczuwam u siebie na Śląsu . Słychać łomot jakby towarowego pociągu , wkoło się zatelepie , tak za bardzo nie wiadomo co się dzieje. traci się orientację swego położenia . I tyle . Trwa to krótko ale wydaje się że znacznie dłuzej .Przy mniejszym to tylko kieliszki i szklanki zabrzęczą i trochę czuć drgania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... tam o czym wy mówicie. Ja to mam kilka razy dziennie :lol: serio..... Wystarczy, że ciężarówka albo autobus przetoczy się pobliską drogą i efekty specjalne jak przy prawdziwym trzęsieniu ziemi. Płyny tańczą w szklankach... wszystko skrzypi i trzęsie sie. Jako, że mam dźwiękoszczelne okna i nie słychać silników to przy każdej takiej okazji nabieram postronnych :wink: że to trzęsienie ziemi było albo wybuch jądrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To było odczuwalne nawet w Krakowie akurat mój 6 letni syn siedział na fotelu dentystycznym na corocznym przeglądzie i zwróciłem uwagę na kiwajacy sie przez kilka sekund kosz na śmieci stojący obok na nierównej fałdzie na podłodze, myślałem że to od powiewu wentylatora ślinociągu, myślę sobie nie ma co ładny ma "power" to bydle że z metra koszem miącha :shock:

Stomatolog zażartował że to pewnie znowu trzęsienie ziemi bo okno zadzwoniło w ramie, wracamy do domu oglądamy dziennik a tu wiadomość że właśnie znowu się trzęsło na południu i to przed godziną :shock:

 

Czy ktoś wie gdzie było obecne epicentrum wstrząsu :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.