Skocz do zawartości

Porównanie Kamery ASI 1600 MMC Pro z Atik One 9


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Duser napisał:

Oczywiście zdjęcie A jest lepsze :emotion-5:. To bez spajków  :)

Tak naprawdę, to nieważne. Sęk w tym, że w czasie, kiedy wykonałem to b.drogie zdjęcie, było ono totalnie poza zasięgiem 99% ludzi, których nie było stać na drogi sprzęt. Dzisiaj jest dokładnie odwrotnie. Jak ktoś się zepnie, to jest w stanie takie zdjęcie zrobić za... strzelam, 10 tys. zł. (może nawet taniej z używanego marketu). To z perspektywy tych kilkunastu lat zajmowania się astrofotografią jest wręcz SZOKIEM. Trudno to było sobie w ogóle wyobrazić.

 

To oczywiście nie oznacza, że nie chciałbym fotografować drogim sprzętem, czy sugeruję, że drogi sprzęt nie ma sensu. Bynajmniej. Zamienianie drogich CCD na tanie CMOSy to jak zamienianie Mercedesa na Forda - mogą jeździć z podobną prędkością, ale jednak jakaś tam różnica jest ;)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem co Adam chcesz udowodnić? że nie mam pojęcia o robieniu fotografii czy o jej ocenianiu??? Dyskusja jest bezprzedmiotowa dopóki nie zobaczysz surówki - tu masz całkowitą rację.

Moje całkowite doświadczenia z CMOSem zawarte są tutaj i na temat tych doświadczeń mogę rozmawiać - a wnioski z nich są niezachęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wessel napisał:

Podobne to baaardzo szerokie pojęcie.

Po prostu odpowiadam na takiej zdania. Napisałem, że kamera pozwala robić podobne zdjęcia, ty kwestionujesz, że podobne to szerokie pojęcie, czyli równoważnie że gadam bzdury. No to dyskutujemy. Nie można? Tyko w 1 stronę to działa?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Adam, źle mnie trochę zrozumiałeś. Ja niczego nie kwestionuję. Piszę tylko, że pojęcie "podobne" może być bardzo różnie interpretowane, bo jest właśnie pojęciem szerokim, o nie zdefiniowanych parametrach. Pogadamy jak wypchnę surowkę po powrocie. Teraz to nie ma sensu. Coś jest nie tak i mam nadzieję że to nie kamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wessel napisał:

Nie, nie Adam, źle mnie trochę zrozumiałeś. Ja niczego nie kwestionuję. Piszę tylko, że pojęcie "podobne" może być bardzo różnie interpretowane, bo jest właśnie pojęciem szerokim, o nie zdefiniowanych parametrach. Pogadamy jak wypchnę surowkę po powrocie. Teraz to nie ma sensu. Coś jest nie tak i mam nadzieję że to nie kamera.

Nie ma tego złego, co by... szukając jednej rzeczy dla tej dyskusji znalazłem na CN coś mega wartościowego. Wrzucam nowy wątek, żeby nie zginęło (z czasami subekspozycji dla CMOS w zależności od LP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Krzychoo226 napisał:

I znowu pojawia się temat opłacalności kamer w naszym hobby :D Jak ja lubię ten powracający co chwila wątek.

A gdzie jest niby temat "opłacalności kamer w naszym hobby", bo chyba przegapiłem. Jedynie widzę tu porównanie cen, a to chyba prawidłowe podejście?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.